Շուրջ 300 նախկին աշխատակից  դատի են տվել «Արդշինբանկին». «Ժամանակ»
200-300 նախկին աշխատակիցներ դատի են տվել «Արդշինբանկին» 2005-2010 թվականներին իրենց չօգտագործված  արձակուրդի դիմաց չվճարելու համար։ Նրանք արդեն աշխատում են այլ բանկերում և թերևս օրենքին ավելի լավ ծանոթանալուց հետո որոշել են հետ ստանալ իրենց գումարները։ Այս մասին գրել է «Ժամանակ»-ը:
«Բանն այն է, որ 2005-2010թթ., երբ բանկն իր  աշխատակիցներին  ուղարկել է արձակուրդ, ինչ-ինչ պատճառներով, ծանրաբեռնվածությունից  ելնելով, արձակուրդից հետ է կանչել  աշխատակիցներին, սակայն չի վճարել  չօգտագործած  արձակուրդի  օրերի համար, ինչը Աշխատանքային օրենսգրքի   հստակ պահանջ է»,-հավելել է թերթը։

«Жаманак»: 300 бывших сотрудников подали в суд иск против ЗАО «Ардшинбанк»
Газета «Жаманак» пишет, что около 200-300 бывших сотрудников подали в суд иск против ЗАО «Ардшинбанк» из-за невыплаты суммы за неиспользованный в 2005-2010 гг. отпуск. Они уже работают в других банках и решили получить полагающиеся им суммы после того как лучше ознакомились с законом.
«Дело в том, что в 2005-2010гг., когда банк отправлял сотрудников в отпуск, а потом по каким-то причинам, исходя из большой загруженности, вызывал их из отпуска – не выплатил за дни неиспользованного отпуска, что является четким требованием Трудового кодекса РА», - отмечает газета.