«Yerevan Jazz Fest 2017»-ը  կհյուրընկալի ջազի գերաստղեր դարձած երաժիշտների
Արդեն երկու տարի է, ինչ Ջազի հայկական ասոցիացիան կազմակերպում է «Yerevan Jazz Fest» ամենամյա միջազգային փառատոնը: Կազմակերպիչները Panorama.am-ին տեղեկացրեցին, որ «Yerevan Jazz Fest 2017»-ը կմեկնարկի հոկտեմբերի 26-ին, իսկ փակման արարողությունը տեղի կունենա նոյեմբերի 3-ին:
«Yerevan Jazz Fest 2017»-ը նվիրված է հայտնի Zilidjian բրենդի հիմնադիր Ավեդիս Զիլիդջյանին, ով սկիզբ է դրել համաշխարհային ճանաչում ունեցող հարվածային գործիքների ծնծղաների արտադրությանը:
Կազմակերպիչների խոսքով, փառատոնն այս տարի լինելու է էլ ավելի մասշտաբային և կհյուրընկալի ջազի գերաստղեր դարձած երաժիշտների, ովքեր բեմ կբարձրանան հայ ջազմենների հետ միասին: Այս տարի Երևան կայցելեն մեգաաստղեր Մարկուս Միլլերն ու Գոնսալո Ռուբալկաբան:
Փառատոնի բացումը տեղի կունենա հոկտեմբեր 26-ին Մարզահամերգային համալիրում, ելույթ է ունենալու Մարկուս Միլլերն ԱՄՆ-ից:
Հոկտեմբեր 29-ի համերգը կկայանա Ա. Խաչատրյանի անվան համերգասրահում, ելույթ կունենա Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբը (գեղ. ղեկավար Արմեն Հյուսնունց), Լևոն Մալխասյանը,  Իգոր Բուտմանը (Ռուստաստան), Անի Արզումանյանը (Ֆրանսիա), Աննա Վարդազարյանը:
Հոկտեմբեր 30-ին փառատոնային համերգը կկայանա Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվան թատրոնում, ելույթ կունենա Լևոն Մալխասյանը, Ալեքսիս Ավագյանը (Ֆրանսիա),  «Միքայել Ոսկանյան և ընկերներ» խումբը,  Վազգեն Ասատրյանը, Լուսինե Սարգսյանը:
Նոյեմբեր 1-ին Ա. Խաչատրյանի անվան համերգասրահում հանդես կգա Արտո Թունջբոյաջյան և Armenian Navy Band-ը,  Արտակ Ներսիսյանը, Մարինե Հակոբյանը,  Պակո Սառը (Սենեգալ):
Փառատոնի փակման համերգը կկայանա Ա. Խաչատրյանի անվան համերգասրահում Գոնսալո Ռուբալկաբայի (Կուբա), Վահագն Հարապետյան կվինտետի, Ալեքսիս Ավագյանի ( Ֆրանսիա) մասնակցությամբ կայանալիք համերգով:

Armenian Jazz Association and Mezzo Production present the Yerevan Jazz Fest annual international festival in Armenia for the second year already.
Yerevan Jazz Fest 2017 will kick off on 26 October, running until 3 November, the organizers of the festival told Panorama.am.
This year's festival is dedicated to the founder of famous cymbal manufacturer Zildjian Company – Avedis Zildjian.
According to the organizers, this year the four-day festival will bring together the world jazz superstars, including twofold Grammy award winner, famous bass guitar player Marcus Miller and fourfold Grammy award winner, famous jazz pianist Gonzalo Rubalcaba, who will share the stage with Armenian jazzmen.
The opening of the festival will be held at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex on 26 October with a live concert by U.S. jazz superstar Marcus Miller.
The second concert is scheduled for 29 October, at Aram Khachaturian Concert Hall, with the participation of the Armenian State Jazz Band (Art director Armen Hysnunts), Levon Malkhasyan, Igor Butman, Ani Arzumanyan and Anna Vardazaryan.
The program of the third concert to be held in Gyumri on 30 October features performances by Levon Malkhasyan, Alexis Avakian, Miqayel Voskanyan & Friends band, Vazgen Asatryan and Lusine Sargsyan.
Arto Tuncboyaciyan & Armenian Navy Band, Artak Nersisyan, Marine Hakobyan and Pako Sarr will perform at Khachaturian Concert Hall on 1 November.
The closing of Yerevan Jazz Fest 2017 will be held at Khachaturian Concert Hall on 3 November, with a joint concert by Gonzalo Rubalcaba, Vahagn Hayrapetyana and Alexis Avakian.