Սամվել Կարապետյանը գնում է «Հայփոստ»-ը. «Ժամանակ»
Երեկ կառավարության նիստում տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը տեղեկացրել է, որ մինչև տարեվերջ երկարացվում է ՀՀ կառավարության  կողմից  «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ին հանձնված  «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի հավատարմագրային  կառավարման ժամկետը։  Այդ ժամկետի ավարտից հետո  «Հայփոստ»  ՓԲԸ-ն կմասնավորեցվի, այն ընդգրկված է պետության  գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների  ծրագրի մեջ։
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ «Հայփոստ»-ի սեփականատերը որոշված է՝ «Տաշիր գրուպ» ընկերությունների խմբի  սեփականատեր  Սամվել Կարապետյան. սա կդառնա նրա հայաստանյան հերթական, բայց հաստատապես ոչ վերջին ձեռքբերումը։

«Жаманак»: Самвел Карапетян приватизирует «Айпост»
Министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваган Мартиросян сообщил накануне на заседании правительства, что срок концессионного управления ЗАО «Айпост», переданного компании «Айпост Траст Менеджмент», продлен правительством до конца года, пишет газета «Жаманак».
После истечения этого срока ЗАО «Айпост» будет приватизировано, оно включено в программу приватизации государственного имущества на 2017-2020гг.
По сведениям издания, собственник ЗАО «Айпост» уже решен – это владелец группы  компаний «Ташир» Самвел Карапетян. Это станет очередным его армянским приобретением, однако точно не последним.