Ռուբեն Սադոյանը՝ Վրաստանում  Հայաստանի դեսպա՞ն. «Ժողովուրդ»
Հայաստանի և Վրաստանի իշխանությունները կարծես թե համաձայնության են եկել Վրաստանում ՀՀ դեսպանի անձի շուրջ: «Ժողովուրդ»-տեղեկություններով՝ այդ պաշտոնում նշանակվելու է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության նախկին պատգամավոր Ռուբեն Սադոյանը:
«Ժողովուրդ»-ը փորձել է լուրի առնչությամբ ստանալ Սադոյանի մեկնաբանությունը, ով հեռախոսազրույցում ասել է. «Ես այդ մասին ոչ մի տեղեկություն չունեմ, ես երկրում չեմ, ռոումինգի տակ եմ»:
Թերթը հիշեցրել է, որ նախատեսված էր այս պաշտոնում նշանակել քաղաքագետ Սերգեյ Մինասյանին, սակայն վրացական կողմը չէր հաստատել ագրեմանը՝ պատճառաբանելով, թե նա ռուսամետ է և նախկինում հանդես է եկել հակավրացական հրապարակումներով:

«Жоховурд»: Рубен Садоян может быть назначен послом Армении и Грузии
Власти Армении и Грузии, вроде, достигли согласия вокруг кандидатуры на должность посла Армении в Грузии, пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на свои источники. По сведениям издания, на этот пост будет назначен бывший депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Рубен Садоян.
Корреспондент газеты попытался получить комментарий в связи с этой информацией от Садояна, который заявил в телефонной беседе: «Мне об этом ничего неизвестно, я не в стране, телефон в роуминге».
Издание напоминает о том, что предусматривалось назначить на эту должность политолога Сергея Минасяна, однако грузинская сторона не предоставила агреман, аргументируя это тем, что у него пророссийская ориентация и в прошлом он выступал с антигрузинскими публикациями.