Հոկտեմբերի 8-14-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նախորդ շաբաթներից հաստատված հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից՝ առանձին դեպքերում կիրառելով նաև խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծում շարունակում են մնալ թելադրողի դերում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за минувшую неделю применили крупнокалиберные пулеметы
В период с 8 по 14 октября  установившаяся в минувшие недели на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск относительно спокойная оперативная обстановка существенных изменений не претерпела. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
За указанный период ВС Азербайджана нарушали режим прекращения огня в основном из стрелкового оружия, в отдельных случаях применив также крупнокалиберные пулеметы.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны продолжают выступать в роли диктующего ситуацию и уверенно нести боевое дежурство.