Հոկտեմբերի 8-14-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նախորդ շաբաթներից հաստատված հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից՝ առանձին դեպքերում կիրառելով նաև խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծում շարունակում են մնալ թելադրողի դերում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

The situation along the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan is reported to have remained relatively calm over the past week.
The Azerbaijani forces violated the ceasefire basically from firearms, sometimes using also large-caliber machine guns from 8 to 14 October, the press service of the Artsakh Defense Ministry told Panorama.am.
The frontline units of the Defense Army continue to maintain full control over the frontline situation, confidently fulfilling their military tasks.