Անցկացվելու է «Նարեկացիական ընթերցումներ. Գանձեր և տաղեր» 3-րդ միջազգային գիտաժողովը
Հոկտեմբերի 17-18-ին Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանիում տեղի կունենա «Նարեկացիական ընթերցումներ. Գանձեր և տաղեր» 3-րդ միջազգային գիտաժողովը։
Մատենադարանի պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ գիտաժողովին ելույթ են ունենալու Հայաստանից, Ֆրանիայից, ԱՄՆ-ից, Չեխիայից մասնագետներ:
Գիտաժողովի ընթացքում լինելու են նաև գրքերի շնորհանդեսներ: Ներկայացվելու է Հրաչյա Թամրազյանի «Գրիգոր Նարեկացին և Նարեկյան դպրոցը» (Գ հատոր), Աբրահամ Տերյանի «Սուրբ Գրիգոր Նարեկացու տոնական ստեղծագործությունները» (տաղեր, գանձեր, ներբողներ. Անգլերեն թարգմանություն), Գրիգոր Նարեկացի «Մատեան ողբերգութեան» լատվիերեն ծաղկաքաղ թարգմանությունը:

Matenadaran announces the 3rd international conference “Readings of Narekatsi”
Matenadaran Scientific Research Institute of Ancient Manuscript informs the 3rd international conference “Readings of Narekatsi” will be held on October 17-18, 2017.
According to the source, the conference will start at 11:00 am in the Conference Hall of the Institute.
The scientific conference will feature book presentations, “Grigor Narekatsi and Narek School” by Hrachya Tamrazyan, “Works of Saint Grigor Narekatsi” by Abraham Teryan, samples of the Latin translation of “The Book of Lamentations” among them.