Սերժ Թանկյանը և CNN հեռուստաընկերության նկարահանող խումբը՝  ՆԱՄ-ում
«Նարեկացի» արվեստի միությունը հյուրընկալել է «System of a Down» հռչակավոր ռոք խմբի երգիչ, երգահան Սերժ Թանկյանին և CNN հեռուստաընկերության նկարահանող խմբին: Այցելության նպատակը «Նարեկացի» նվագախմբին ծանոթանալը, լսելն ու նկարահանելն է:
ՆԱՄ-ից տեղեկացնում են, որ երիտասարդ երաժիշտներն Արտեմ Խաչատուրի գեղարվեստական ղեկավարմամբ 2016 թվականին, որպես նվիրում Սերժ Թանկյանին և SOAD խմբի անդամներին, ներկայացրել էին վերջիններիս «Aerials» երգի մեկնաբանությունը ժողովրդական նվագարաններով, որը մեծ հետաքրքրություն էր առաջացրել և շնորհիվ դրա՝ ռոք երաժիշտը, այցելելով Հայաստան դեռևս  2017 թվականի մարտ ամսին, չէր մերժել «Նարեկացի» արվեստի միության հիմնադիր Նարեկ Հարությունյանի հրավերը և եկել էր՝ լսելու նրանց:
Թանկյանը կրկին Նարեկացի արվեստի միության կենտրոնում էր CNN-ի նկարահանող խմբի հետ, ով հետաքրքրված է հայկական անաղարտ երաժշտությամբ և «Նարեկացի» նվագախմբի գործունեությամբ:
«Մենք հետևում ենք ձեզ, մենք հպարտ ենք ձեզնով: Դուք շատ լավ եք նվագում: Շնորհակալություն,- ասել է նվագախմբին Սերժ Թանկյանը:
«Շնորհիվ Սերժ Թանկյանի՝ CNN հեռուստաընկերությունը Հայաստանի ազգային մշակույթի մասին պատմող իր վավերագրական ֆիլմում ընդգրկեց նաև «Նարեկացի»  նվագախմբի անդամների հնչեցրած մաքրամաքուր հայկական կատարումները: Խորին շնորհակալություն նրան «Նարեկացի» արվեստի միության և «Նարեկացի» նվագախմբի անունից»,- ասել է«Նարեկացի» արվեստի միության հիմնադիր Նարեկ Հարությունյանը:

Серж Танкян и съемочная группа CNN побывали в Арт-центре «Нарекаци» в Ереване
Всемирно известный американский рок-музыкант, солист популярной рок-группы System of a Down  Серж Танкян и съемочная группа CNN побывали в Арт-центре «Нарекаци» (Naregatsi Art Institute) в Ереване.  Цель визита – знакомство с ансамблем народных инструментов «Нарекаци».
Как сообщают из центра, молодые музыканты под руководством Артема Хачатура в 2016 году как посвящение Сержу Танкяну и SOAD исполнили инструментальную версию одного из хитов рок-группы – «Aerials». Это вызвало большой интерес, и Танкян еще во время визита в Армению в марте 2017 года принял приглашение основателя Naregatsi Art Institute Нарека Арутюняна и пришел послушать музыкантов.
В этот раз Серж Танкян вновь посетил Naregatsi Art Institute, но уже в сопровождении съемочной группы CNN, которую заинтересовала деятельность ансамбля.
«Мы следим за вашим творчеством, мы гордимся вами. Вы очень хорошо играете. Спасибо», – обратился к ансамблю Танкян.
«Благодаря Сержу Танкяну американская телекомпания CNN в свой документальный фильм, рассказывающий о национальной культуре Армении, включила и исполнения ансамбля „Нарекаци”», – отметил Нарек Арутюнян.