Կարեն Կարապետյանը 2018թ.-ին կդառնա փոխվարչապետ, Սերժ Սարգսյանը՝ վարչապետ. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ իշխանության ներսում օրերս մեծ համաձայնություն է կայացրել, ըստ որի՝ Ժնևից վերադառնալու նախօրեին և դրանից հետ երկար զրույցներից հետո Սերժ Սարգսյանին հաջողվել է համոզել Կարեն Կարապետյանին 2018թ ապրիլից հետո շարունակել աշխատել Հայաստանի փոխվարչապետի պաշտոնում։
«Սերժ Սարգսյանին հաջողվել է հասկացնել, որ Արցախի հիմնահարցի և Հայաստանի անվտանգության խնդիրների շուրջ վարչապետից ավելի ցածր որևէ պաշտոն չի տալիս լիարժեք բանակցելու և որոշումներ կայացնելու մանդատ, ուստի հենց այս հիմնավորմամբ փոխվարչապետի պաշտոնում Կարեն Կարապետյանի գործառույթներում ոչինչ չի փոխվելու։
Նա շարունակելու է անցկացնել կառավարության նիստերը, զբաղեցնելու է կառավարության շենքը, նրան արտոնվելու է ազատ կադրային որոշումներ ընդունել։ Սերժ Սարգսյանն էլ վարչապետի պաշտոնում շարունակելու է զբաղեցնել Բաղրամյան 26 հասցեում նախագահի նստավայրը։ Այժմ Հայաստանի նախագահի համար նստավայր են փնտրում։ Չի բացառվում, որ ժամանակավորապես նորընտիր նախագահը կիսի նախագահական պալատը Սերժ Սարգսյանի հետ»,-գրել է թերթը։

«Жаманак»: Карен Карапетян займет в 2018 году пост вице-премьера, а Серж Саргсян – премьера
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что на днях внутри власти достигнуто согласие, согласно которому, в результате долгих накануне возвращения из Женевы и после этого Сержу Саргсяну удалось уговорить Карена Карапетяна продолжать работать после 2018 года на посту вице-премьера Армении.
«Сержу Саргсяну удалось дать понять, что какой-либо пост ниже премьер-министра не дает мандата на полноценные переговоры и принятие решений вокруг урегулирования карабахского конфликта и вопросов безопасности Армении, посему именно с таким обоснованием в функциях Карена Карапетяна на должности вице-премьера ничего не изменится.
Он продолжит проводить заседания правительства, занимать здание правительства, будет уполномочен свободно принимать кадровые решения. А Серж Саргсян на посту премьер-министра продолжит занимать резиденцию президента на Баграмяна 26. Сейчас ищут резиденцию для президента Армении. Не исключается, что новоизбранный президент будет делить президентскую резиденцию с Сержем Саргсяном», - отмечает издание.