ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի  Բջջային բանկինգ` հեռավար բանկային սպասարկման հարմարավետ ծառայություն
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Մոբայլ բանկինգ ծառայությունը, որը թույլ է տալիս ժամանակի իրական ռեժիմում հեշտ և արագ կառավարել հաշիվների դրամական միջոցները և կատարել անհրաժեշտ բանկային գործառնությունները, հաճախորդների շրջանում օրեցօր արժանանում է ավելի մեծ ճանաչման:
Բանկից հայտնում են, որ մեկ ամսվա ընթացքում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Մոբայլ բանկինգի հավելվածին միացել է ավելի քան 6000 հաճախորդ: Օրական միջինում 200 հաճախորդ միանում է հավելվածին, ինչը վկայում է այն մասին, որ օրեցօր ավելի շատ մարդիկ են վստահում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հեռավար սպասարկման համակարգերին, որոնք հանդիսանում են սեփական միջոցների կառավարման և բանկային գործարքների կատարման հարմարավետ և հուսալի հարթակներ:
Հեռահար սպասարկման ծառայությունների շնորհիվ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են վերահսկել սեփական հաշիվները և կատարել ֆինանսական գործարքներ համակարգչի կամ բջջային սարքավորումների միջոցով 24/7 ռեժիմում՝ ցանկացած հարմար վայրում ինտերնետի առկայության դեպքում. Անկանխիկ եղանակով գնել և վաճառել արտարժույթ, վճարել կոմունալ ծառայությունների դիմաց, իրականացնել ներբանկային և միջբանկային փոխանցումներ և այլն: Բացի բանկային հիմնական գործառնություններից հաճախորդները կարող են նաև.
• պարզ եղանակով վճարել հարազատների բջջային ծառայությունների դիմաց՝ ընտրելով հարազատի հեռախոսահամարը հեռախոսի կոնտակտների ցանկից;
• ստեղծել շաբլոններ` պարբերաբար կրկնվող վճարումներն ավելի հեշտ կատարելու նպատակով;
• ստանալ փոխանցումներ, որոնք ուղարկված են արագ դրամական փոխանցումների համակարգերով;
• պատվիրել հետադարձ զանգ Բանկից;
• գտնել մոտակա մասնաճյուղի կամ բանկոմատի հասցե և այլն:
Բոլոր գործառնությունները պաշտպանված են միանգամյա ծածկագրերով և իրականացվում են առավելագույնս պարզ, արագ և հուսալի:

Мобильный банкинг Банка ВТБ (Армения) – удобный и надежный сервис дистанционного банковского обслуживания
16:13 19/10/2017
Услуга Мобильного банкинга Банка ВТБ (Армения), позволяющая в режиме реального времени легко и быстро управлять денежными средствами на счетах и совершать необходимые банковские операции, набирает все большую популярность среди клиентов.
Согласно релизу, в течение одного месяца к Мобильному приложению Банка ВТБ (Армения) подключилось более 6000 клиентов.
«В среднем количество ежедневно подключающихся клиентов составляет 200 человек, что свидетельствует о том, что с каждым днем все больше людей доверяет системе дистанционного обслуживания Банка ВТБ (Армения), которое является удобным и надежным инструментом управления собственными средствами и совершения банковских операций.
Благодаря услугам дистанционного обслуживания Банка ВТБ (Армения), клиенты могут контролировать собственные счета и выполнять финансовые операции через компьютер или мобильное устройство в режиме 24/7 в любом удобном месте при наличии доступа в интернет: покупать и продавать безналичную валюту, оплачивать коммунальные услуги, проводить безналичные банковские и межбанковские платежи, переводить средства по счетам и пр.» – говорится в сообщении.
Помимо основных видов банковских операций клиенты также могут:
• легко оплачивать услуги мобильных операторов для своих близких, выбрав номер телефона сразу из контактов;
• создавать шаблоны для лёгкости выполнения периодических платежей;
• получать переводы, отправленные по системам быстрых денежных переводов на банковские счета и карты;
• заказывать обратный звонок из Банка;
• находить адреса ближайших филиалов или банкоматов и т.д.
«Все операции защищены одноразовыми паролями, и выполняются максимально просто, быстро и надежно», – подчеркивается в сообщении.