Ծանրորդ Դավիթ Հովհաննիսյանը դարձել է Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն
Ալբանիայի Դուրես քաղաքում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության մինչև 20 տարեկանների պայքարում 85 կգ քաշային Դավիթ Հովհաննիսյանը երկամարտի 343 կգ արդյունքով դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Կարեն Ավագյանը երկամարտի 339 կգ-ով զբաղեցրել է 4-րդ տեղը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀԱՕԿ պաշտոնական կայքից։
Դավիթ Հովհաննիսյանը փոքր արծաթե մեդալ է նվաճել նաև պոկում վարժությունում՝ բարձրացնելով 158 կգ, Կարեն Ավագյանն արժանացել է բրոնզե մեդալի՝ 156 կգ:
Հրում վարժությունում Հովհաննիսյանը 185 կգ արդյունքով զբաղեցրել է 4-րդ, իսկ Ավագյանը 183 կգ-ով՝ 6-րդ տեղը:

Davit Hovhannisyan claims silver at the European Weightlifting Championships
Armenia’s weightlifting team member Davit Hovhannisyan has become the vice-champion of the U-20 European Weightlifting Championships underway in Durres, Albania.
Competing in the 85kg weight category, Hovhannisyan scored a total of 343kg, taking the silver, while another representative of Armenia Karen Avagyan took the fourth place with a total of 339kg.
As the National Olympic Committee reported, Hovhannisyan won another silver in the snatch holding overhead 158kg, while Avagyan lifter 156kg and was placed the fourth.
In the U-20 women’s competition the representative of Armenia Sona Poghosyan is set to compete on Thursday.