Կարեն Գրիգորյանը՝ «Նեգրոս Օփեն»-ի 2-րդ մրցանակակիր
Ֆիլիպիններում ավարտվել է «Նեգրոս Օփեն» միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում էին 6 երկրների 51 շախմատիստ, այդ թվում՝ 7 գրոսմայստեր, 6 միջազգային վարպետ: Մրցաշարում առաջին դասակարգված շախմատիստն էր անգլիացի հանրահայտ գրոսմայստեր Նայջել Շորթը, ով էլ 9 հնարավորից վաստակելով 8 միավոր դարձավ մրցաշարի հաղթող:
Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, մրցաշարում Հայաստանը ներկայացնող գրոսմայստեր Կարեն Գրիգորյանը 7 միավորով գրավել է երկրորդ հորիզոնականը: Վիետնամի ներկայացուցիչ Նգուեն Դուկ Հոան եզրափակել է լավագույն եռյակը:

Negros Open International Chess Championship concluded in Philippines on Thursday, attended by 61 players from 5 states, including 7 Grandmasters and 6 International Masters.
English chess grandmaster Nigel Short who was also the highest ranked player of the tournament won the Championship scoring 8 out 9 points.
The Armenian GM Karen Grigoryan who was closely trailing the leader during the tournament, ultimately took the second place with 7 points, while Nguen Duk Hoa took the third place, the Chess Federation of Armenia reported.