Շառլ և Աիդա Ազնավուրները  կպարգևատրվեն Ռաուլ Վոլլենբերգի մեդալով
Ռաուլ Վոլլենբերգի անվան միջազգային կազմակերպությունը (IRWF) որոշել է պարգևատրել  ֆրանսահայ հայտնի շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին  և նրա քրոջը՝ Աիդային: asbarez.com-ի հաղորդմամբ, նրանց կտրվի Ռաուլ Վոլլենբերգի մեդալ։
Ազնավուրների ընտանիքը այս հեղինակավոր մրցանակին արժանանում է մարդասիրական գործունեության  համար: Փարիզում նացիստական օկուպացիայի դժվարին շրջանում Ազնավուրների ընտանիքը՝ մայրը՝ Քնարը, հայրը՝ Միշան, ինչպես նաև հենց իրենք, օգնել են ֆաշիստների կողմից հետապնդվող մարդկանց:
Պարգևատրման արարողությունը կայանալու է հոկտեմբերի 26-ին Իսրայելի նախագահի նստավայրում:  Շառլ Ազնավուրին կընդունի Իսրայելի նախագահը:
Շառլ Ազնավուրին ուղեկցելու է որդին՝ Նիկոլասը: Նրանք նաև վերցնելու են Աիդայի մրցանակը, քանի որ չի կարող մասնակցել միջոցառմանը:

Charles Aznavour and his sister to receive Raoul Wallenberg Medal
The International Raoul Wallenberg Foundation (IRWF) has resolved to bestow the Raoul Wallenberg Medal upon the siblings Aida and Charles Aznavour.
This prestigious award is a token of recognition to the Aznavour family, mother Knar, father Mischa and their aforementioned daughter and son, who during the dark days of the Nazi occupation in France, reached-out, to those persecuted by the Nazis, Asbarez reports.
The ceremony of bestowal will take place on October 26th, 2017, at the Official Residence of the President of the State of Israel, who will greet Mr. Aznavour on the occasion.
Aznavour will be accompanied by his son, Nicolas, and they will also accept the medal on behalf of Aida, who will not be able to attend the event.