Վարչապետը կմեկնի Դավոս. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով, վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կմասնակցի շվեյցարական  Դավոս քաղաքում  անցկացվող  Համաշխարհային 48-րդ  ամենամյա  տնտեսական ֆորումին, որը տեղի է ունենալու 2018թ. հունվարի 23-26-ը։
«Համաժողովին բարձր մակարդակով  մասնակցելու են  պատվիրակություններ ավելի քան 100 երկրից։  Ներկայումս հստակեցվում  է այցի աշխատանքային օրակարգը։ Նշենք, որ անցած տասը տարիներին  դավոսյան ֆորումին մեկ անգամ մասնակցել է Սերժ Սարգսյանը, որը այնտեղ հանդիպում է ունեցել  Իլհամ Ալիևի հետ (2009 թվականի հունվար)։ Այդ ժամանակ նրան ուղեկցում էր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը»,-հավելել է թերթը։

Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что премьер-министр Карен Карапетян примет участие в 48-ом Всемирном экономическом форуме в Давосе, который будет проходить 23-26 января 2018 года.
«В форуме на высоком уровне будут участвовать делегации из более чем 100 стран. В настоящее время уточняется рабочая повестка визита. Отметим, что за прошедшие десять лет один раз в Давосском форуме участвовал Серж Саргсян, который провел там встречу с Ильхамом Алиевым (январь 2009 года). Тогда его сопровождал премьер Тигран Саруисян», - пишет газета.