Վարդան Այվազյանը հիմնահատակ քանդում և վաճառում է Չարենցավանի հաստոցաշինական գործարանը. «Փաստ»
«Փաստ»-ի տեղեկացմամբ՝ ԱԺ նախկին պատգամավոր Վարդան Այվազյանը հիմնահատակ քանդում  է իր սեփականությունը համարվող Չարենցավանի հաստոցաշինական գործարանը:
Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ նա արդեն վաճառել է գործարանի հաստոցները, երկաթբետոնե կոնստրուկցիաները: Քանդում է գործարանի մասնաշենքերը: Պատերը քանդելով` առանձնացնում է կարմիր տուֆը և վաճառում:
Ըստ «Փաստի» տեղեկությունների, Այվազյանը, ով իր բարեկամների անունով 16 հանքի տեր է, որոշել է վաճառել նաև Հրազդանում և Եղեգնաձորում գտնվող իր՝ երկաթի և բազմամետաղ հանքերը:

«Паст»: Вардан Айвазян основательно разваливает и продает станкостроительный завод Чаренцавана
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший депутат парламента Армении Вардан Айвазян решил основательно развалить принадлежащий ему станкостроительный завод Чаренцавана.
Как передают источники издания, он уже продал с завода станки, железобетонные конструкции. Разрушает корпус завода, при этом отделяет красный туф и продает.
«По нашим сведениям, Айвазян, который является владельцем 16 рудников, записанных на имя его родственников, решил продать также месторождения железа и цветных металлов в Раздане и Ехегнадзоре», - пишет газета.