Կառավարության տեղեկատվական-վերլուծական ՊՈԱԿ-ը վերակազմավորվում է. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ը, հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել է, կառավարության տեղեկատվական-վերլուծական ՊՈԱԿ-ն առաջիկայում լուծարվելու է։ Ավելին՝ արդեն աշխատակիցներին ծանուցումներ են ուղարկել: ՊՈԱԿ-ի ղեկավար Դիանա Ղազարյանը թերթի հետ զրույցում հրաժարվել է մեկնաբանել լուրը՝ խորհուրդ տալով դիմել տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն։
Կառավարությունից թերթի հարցմանն ի պատասխան հայտնել են, որ պետական համակարգում իրականացվող փոփոխությունների շրջանակում նախատեսվում է ՀՀ կառավարության աշխատակազմի «Տեղեկատվության և վերլուծության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի վերակազմավորումը:
«Դրանով պայմանավորված, համաձայն ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքի, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի «Տեղեկատվության և վերլուծության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի բոլոր՝ 46 աշխատակիցներին ծանուցվել է ՊՈԱԿ-ի վերակազմավորման պատճառով աշխատանքային պայմանագրի հնարավոր լուծման մասին: Հաստիքացուցակը կհաստատվի ավելի ուշ: Խնայողությունների մասին տեղեկություն հնարավոր կլինի ներկայացնել վերակազմավորման գործընթացի ավարտից հետո»,-նշված է թերթին տրամադրված պատասխանում:

«Грапарак»: ГНКО «Информационно-аналитический центр» правительства реорганизуют
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что информационно-аналитическое ГНКО правительства будет упразднено. Более того, сотрудникам уже роздали уведомления. Руководитель ГНКО Диана Казарян в беседе с корреспондентом издания отказалась комментировать эту информацию, посоветовав обратиться в пресс-службу.
В ответ на запрос газеты в правительстве ответили, что в рамках реализуемых в государственной системе изменений предусматривается реорганизация ГНКО «Информационно-аналитический центр» Аппарата правительства Армении.
«В связи с этим, согласно Трудовому кодексу РА, все 46 сотрудников ГНКО "Информационно-аналитический центр" Аппарата правительства Армении уведомлены о возможном расторжении трудового договора из-за реорганизации ГНКО. Штатное расписание будет утверждено позднее. Информация о сэкономленных средствах будет представлена после завершения процесса реорганизации», - отмечается в предоставленном изданию ответе.