Սամվել Կարապետյանը «գնել» է ներդրողների ակումբի անդամներից շատերի պարտքերը. «Ժամանակ»
Երեկ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հայտարարել է, որ Սամվել Կարապետյանի կողմից ստեղծված Ներդրողների ակումբը առաջիկա օրերին կբացահայտի 1 մլրդ դոլարի նորդրումային ծրագիր։
«Ժամանակ»-ի փոխանցմամբ՝ Ներդրողների ակումբի հիմնական ներդրող և մասնակից ամվել Կարապետյանը հանուն ակումբի կայացման «գնել» է ակումբի շատ անդամների պարտքերը։ Ավելին՝ ակումբի մի շարք անդամներ համաձայնել են մաս կազմել ակումբին Սամվել Կարապետյանի՝ Ռուսաստանում նրանց այլևս չաջակցելու «սպառնալիքից» հետո։
Թերթի տեղեկություններով՝ այդ ակումբի որոշ անդամներ մինչև տասնյակ միլիոնավոր դոլարի հասնող պարտքեր ունեն Գագիկ Ծառուկյանին։ Մեկ միլիարդի ներդրումների մասին հայտարարությունն այս իմաստով գործադիրի ղեկավարի և Սամվել Կարապետյանի համար ավելի շատ խորհրդանշական իմաստ և նշանակություն ունի։

«Жаманак»: Самвел Карапетян «перекупил» долги многих членов клуба инвесторов
Вчера премьер-министр Карен Карапетян заявил, что созданный по инициативе Самвела Карапетяна «Клуб инвесторов Армении» вскоре объявит об инвестиционной программе на 1 млрд. долларов, пишет газета «Жаманак».
Как передает издание, основной инвестор и участник Клуба инвесторов Самвел Карапетян ради становления клуба «перекупил» долги многих членов этого клуба. Более того, ряд членов клуба согласились составить часть клуба Самвела Карапетяна после «угроз» не оказывать им больше поддержку в России.
По сведениям газеты, некоторые из членов этого клуба имеют перед Гагиком Царукяном долги, доходящие до миллионов долларов. В данном контексте заявление об инвестициях на 1 млрд. долларов имеет для главы правительства и Самвела Карапетяна больше символический смысл и значение.