Արմեն Ավակյանը 300 հազար դոլարով երկու բնակարան է ձեռք բերել. «Ժողովուրդ»
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի կադրերը, պարզվում է, բավականին ապահովված են: Նրանցից, օրինակ, վարչապետի խորհրդական, Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակյանը անցած տարի երկու բնակարան է գնել, մեկը` 100 հազար դոլարով, մյուսը` 200 հազար դոլարով: Դրանք նա ձևակերպել է որպես նվիրատվություն: Այս մասին գրել է «Ժողովուրդ»-ը:
Թերթը պարզել է, որ պաշտոնը ստանձնելու օրվա դրությամբ նրա փոխառությունները կազմել են 553 հազար դոլար, իսկ դրամական միջոցը` 6600 եվրո: Որպես եկամուտ՝ նա հայտարարագրել է երկու վայրից ստացած աշխատավարձը, որը կազմել է ավելի քան 68 հազար եվրո:
«Ավակյանի տիկինը` Էլինա Սահակյանը, անցած տարի ևս գնումներ է արել. նա 32 հազար դոլարով գնել է «Mercedes-Benz 240» մակնիշի ավտոմեքենա: Տիկնոջ դրամական միջոցը կազմել է 100 հազար դրամ, իսկ աշխատավարձը` 123 հազար դրամ: Փաստորեն, ահա թե ինչ նկատի ուներ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, երբ վերջին ասուլիսի ժամանակ խոսում էր բնակչության սոցիալական վիճակի բարելավման ու միջին եկամուտների աճի մասին: Իր շրջապատի եկամուտներն իրոք աճել են ու դեռ աճելու են»:

«Жаманак»: Армен Авакян купил две квартиры за 300 тысяч долларов
Кадры премьер-министра Армении, как выясняется, довольно обеспеченные. Из них, к примеру, советник премьера – директор Фонда развития Армении Армен Авакян в прошлом году приобрел две квартиры: одну за 100 тысяч долларов, а другую – за 200 тысяч долларов. На эти квартиры оформлены дарственные, пишет газета «Жоховурд».
Издание выяснило, что по состоянию на день вступления в должность его займы составляли 553 тысячи долларов, а денежные средства – 6600 евро. В качестве дохода он задекларировал получаемую с двух мест зарплату, которая составила более 68 тысяч евро.
«Супруга Авакяна – Элина Саакян – в прошлом году также делала покупки: она приобрела за 32 тысячи долларов автомобиль марки «Mercedes-Benz 240». Денежные средства супруги составили 100 тысяч драмов, а зарплата – 120 тысячи драмов. Фактически вот что имел в виду премьер-министр Карен Карапетян, когда говорил во время последней пресс-конференции об улучшении социального положения населения и среднем росте доходов. Доходы его окружения в действительности возросли и будут еще расти», - отмечает издание.