Վարչապետին ներկայացվել է Մեղրիի ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման աշխատանքների ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցությանը քննարկվել են Մեղրիում ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
ՀՀ տնտեսական զարգացման ու ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը վարչապետին զեկուցել է աշխատանքների կատարման ընթացքի մասին, ներկայացրել տեղում իրականացվող միջոցառումները:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ Կարեն Կարապետյանն, ընդգծելով ծրագրի կարևորությունը ՀՀ տնտեսության զարգացման համար, հանձնարարել է շարունակել ուշադրության կենտրոնում պահել Ազատ տնտեսական գոտու կառուցման գործընթացը և բոլոր միջոցառումներն իրականացնել ըստ սահմանված ժամանակացույցի:

PM briefed on progress in Meghri free economic zone development activities
Armenian Prime Minister Karen Karapetyan on Wednesday called a consultative meeting to discuss issues related to the establishment of the free economic zone in Meghri.
Minister of Economic Development and Investments Suren Karayan reported progress in ongoing activities, focusing on the efforts underway on the spot, the government’s press service reported.
Highlighting the project’s importance for Armenia’s economic development, Prime Minister Karapetyan instructed to keep the spotlight on the construction of the free economic zone, and implement all activities according to schedule.