Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` նոյեմբերի 7-ից 8- ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 8 դեպքերն էլ բացահայտվել են։
Արձանագրվել է թմրամիջոցի հայտնաբերման 3 և զենք-զինամթերքի առգրավման 1 դեպք։
Բացահայտվել է գողության 6, յուրացման 2, անձի առևանգման, ապօրինի ծառահատման և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 4 և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 13 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 16-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За сутки в Армении произошло 13 ДТП: двое погибших
По данным оперативной сводки Полиции Армении, все 8 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 7 и 8 ноября, раскрыты.
Согласно информации, раскрыто также 6 случаев мошенничества, 2 случая присвоения, по 1 случаю похищения человека, незаконной вырубки деревьев и злоупотребления служебными полномочиями, зарегистрировано 3 случая обнаружения наркотиков и 1 случай изъятия оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая кражи и 1 случай причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 13 ДТП: 2 человека погибли, 16 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.