Ազգային ժողովի ջեռուցումը դեռ չի միացվել. ՀԺ
ՀՀ Ազգային ժողովի շենքում կենտրոնական ջեռուցումը դեռ չի միացվել։  Խորհրդարանում բավականին  ցուրտ է։  Պատգամավորները  աշխատասենյակից  դուրս չեն գալիս։ Նրանք  այլընտրանքային  եղանակով  լուծել են իրենց  սենյակների ջեռուցման հարցը։ Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
Եվրոպական ինտեգրման  մշտական հանձնաժողովի  նիստն անցկացվել է   հանձնաժողովի նախագահ  Նաիրա Զոհրաբյանի  աշխատասենյակում,  քանի որ այն տաքացվում էր փոքր կալարիֆերներով։  «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին, թե ինչո՞ւ համապատասխան դահլիճում չի անցկացվում նիստը, նա պատասխանել է, որ հանձնաժողովի  անդամ պատգամավորները  հարգելի և անհարգելի պատճառներով բացակա են, սենյակում է նիստն անցկացվում։
ԱԺ կենտրոնացած ջեռուցման  մեկնարկի օրը ճշտելու համար թերթը դիմել է կառույցի  լրատվության վարչության պետ Արսեն Բաբայանին։ Նրա պատասխանը ստանալուն պես կհրապարակեն։

В здании Национального Собрания Армении пока не включили центральное отопление. В парламенте довольно холодно. Депутаты не выходят из своих кабинетов. Они нашли альтернативный вариант решения вопроса отопления в своих кабинетах, пишет газета «Айкакан жаманак».
Заседание постоянной комиссии по вопросам европейской интеграции было проведено в кабинете председателя комиссии Наиры Зограбян, поскольку он отапливается небольшими калориферами. На вопрос корреспондента издания, почему заседание не проводится в соответствующем зале, она ответила, что депутаты-члены комиссии по уважительным и неуважительным причинам отсутствуют, заседание проводится в кабинете.
«Для уточнения даты начала отопительного сезона мы обратились к руководителю пресс-службы парламента Арсену Бабаяну. Сразу после предоставления ответа, мы его опубликуем», - пишет газета.