Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` նոյեմբերի 9-ից 10-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 14 դեպքից բացահայտվել է 12-ը։
Արձանագրվել է թմրամիջոցի հայտնաբերման 2 դեպք։
Բացահայտվել է խարդախության և ապօրինի ծառահատման 7-ական, գողության 4, խուլիգանության 2, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրության և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 2 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 3 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 2-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

По данным оперативной сводки Полиции Армении, из 14 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 9 и 10 ноября, раскрыто 12.
Раскрыто также по 7 случаев мошенничества и незаконной вырубки деревьев, 4 случая кражи, 2 случая хулиганства, по 1 случаю изнасилования или попытки изнасилования, умышленного уничтожения имущества, незаконного предпринимательствя или лжепредпринимательства и злоупотребения должностными полномочиями, зарегистрировано 2 случая обнаружения наркотиков.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 3 ДТП: 1 человек погиб, 2 человека получили телесные повреждения разных степеней тяжести.