Նախարարությունից հերքում են ատոմակայանում սկսված կադրային ջարդի մասին լուրը. «Հրապարակ»
Մեծամորի ատոմակայանում կադրային ջարդ են սկսել, հներից ազատվում են, իսկ նոր կադրերը «գազավիկներ» են։ «Հրապարակ»-ին ահազանգած աշխատակիցը պատմել է, որ ջարդն սկսվել է էներգետիկայի նախարար Աշոտ Մանուկյանի այցից հետո՝ անցած շաբաթ, երբ հայտարարել է, որ պետք է փոփոխություններ անել, և վտանգավոր պայմաններում, ցածր աշխատավարձով աշխատող հին կադրերին սկսեցին ազատել։
Նախարարի մամլո խոսնակ Վասակ Թարփոշյանը թերթի հետ զրույցում ասել է, որ կադրային ջարդ գոյություն չունի։ «1700 հոգանոց աշխատակազմի պարագայում ամսական 2-3 փոփոխությունը ջարդ համարել չի կարելի»։

«Грапарак»: В Минэнерго опровергают слухи о кадровом погроме на Атомной электростанции
Газета «Грапарак» пишет, что на Мецаморской атомной электростанции начался кадровый погром: избавляются от старых сотрудников, а новые кадры – «газовики». Позвонивший в редакцию издания сотрудник рассказал, что погром начался после визита министра энергетики Ашота Манукяна, на прошлой неделе, когда он заявил, что необходимо провести изменения и работающих в опасных условиях старых сотрудников с низкими окладами начали увольнять.
Пресс-секретарь министра Васак Тарпошян в беседе с корреспондентом газеты заявил, что кадрового погрома нет: «В условиях, когда штат персонала достигает 1700 человек, 2-3 перестановки в месяц нельзя считать погромом».