Լավրովն այցելելու է Բաքու և Երևան. օրակարգում ղարաբաղյան հարցն է. «168 Ժամ»
Առաջիկա շաբաթվա ընթացքում Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը մեկօրյա այցեր է կատարելու Բաքու և Երևան: «168 Ժամի» ռուսաստանյան աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ռուս նախարարը նոյեմբերի 19-ին կմեկնի Բաքու, իսկ 20-ին կժամանի Երևան: Մեր տեղեկությունների համաձայն՝ Լավրովի տարածաշրջանային այցի օրակարգում ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցն է:
Ըստ «168 ժամի» աղբյուրների` Լավրովի օրակարգի վերաբերյալ երկու վարկած է շրջանառվում: «Առաջինի համաձայն` Լավրովը փորձելու է արդյունավետ օրակարգ մշակել սպասվող Նալբանդյան-Մամեդյարով հանդիպման համար, որի կենտրոնում Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի համաձայնություններն են, ըստ երկրորդի` Լավրովը ծրագիր է առաջարկելու, որն ունի մյուս համանախագահ երկրների աջակցությունը»,- տեղեկացրել է թերթի աղբյուրը:

«168 жам»: В повестке визита Лаврова в Баку и Ереван – карабахское урегулирование
В течение ближайшей недели глава МИД России Сергей Лавров совершит однодневный визит в Баку и Ереван. Как передают российские источники газеты «168 жам», российский министр 19 ноября отбудет в Баку, а 20 ноября посетит Ереван.
Как передают источники издания, в повестке регионального визита Лаврова – вопрос урегулирования карабахского конфликта. Согласно источникам газеты, относительно повестки Лаврова муссируются две версии.
«Согласно первой, Лавров попытается разработать эффективную повестку для предстоящей встречи Налбандян – Мамедъяров, в центре которой будут достигнутые  в Вене и Санкт-Петербурге договоренности. Согласно второй – Лавров предложит программу, которую поддерживают другие страны-посредники»,- сообщил источник издания.