Ազատ ոճի չորս ըմբիշ կմասնակցի Մ 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությանը
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը պատրաստվում է նոյեմբերի 21-26-ը Լեհաստանում կայանալիք Մ 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությանը: Հայաստանը կներկայացնի չորս ազատոճային:
ՀԱՕԿ-տ հաղորդմամբ՝ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը թիմի կազմում ընդգրկել է Գեւորգ Թադեւոսյանին (57 կգ), Ղազար Համբարձումյանին (61 կգ), Խաչատուր Պապիկյանին և Հրայր Ալիխանյանին (74 կգ):
«Մեծահասակների հավաքականում հանդես գալուց առաջ Մ 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունը հիանալի մրցահարթակ է երիտասարդ մարզիկների համար: Տղաները լավ մարզավիճակում են: Հույս ունեմ հաջող հանդես կգան»,- ասել է Հաբեթնակ Կուրղինյանը:

Four Armenian freestyle wrestlers to take part in U-23 World Championships
The Armenian national freestyle wrestling team is set to take part in U-23 World Championships to be held from November 21-26 in Poland. As the National Olympic Committee (ANOC) reported, the Armenian team is represented by four athletes - Gevorg Tadevosyan (57kg), Ghazar Hambardzumyan (61kg), Khachatur Papikyan and Hrayr Alikhanyan (74kg).
National team head coach Habetnak Kurghunyan has told ANOC press service, the athletes are in good physical conditions, and the World Championships will provide a good opportunity for young wrestlers to excel.