Ազատ ոճի չորս ըմբիշ կմասնակցի Մ 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությանը
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը պատրաստվում է նոյեմբերի 21-26-ը Լեհաստանում կայանալիք Մ 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությանը: Հայաստանը կներկայացնի չորս ազատոճային:
ՀԱՕԿ-տ հաղորդմամբ՝ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը թիմի կազմում ընդգրկել է Գեւորգ Թադեւոսյանին (57 կգ), Ղազար Համբարձումյանին (61 կգ), Խաչատուր Պապիկյանին և Հրայր Ալիխանյանին (74 կգ):
«Մեծահասակների հավաքականում հանդես գալուց առաջ Մ 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունը հիանալի մրցահարթակ է երիտասարդ մարզիկների համար: Տղաները լավ մարզավիճակում են: Հույս ունեմ հաջող հանդես կգան»,- ասել է Հաբեթնակ Կուրղինյանը:

Сборная Армении по вольной борьбе готовится к чемпионату мира до 23 лет, который пройдет с 21 по 26 ноября в Польше. Нашу страну представят четыре борца. Об этом сообщает пресс-служба НОКА.
Главный тренер сборной Армении Апетнак Кургинян включил в состав команды Геворга Тадевосяна (57 кг), Казара Амбарцумяна (61 кг), Хачатура Папикяна и Грайра Алиханяна (оба – 74 кг).
«Чемпионат мира до 23 лет является отличной пробой сил для молодых спортсменов перед выступлением за взрослую сборную. Ребята находятся в хорошей спортивной форме. Надеюсь, выступят удачно», – отметил Апетнак Кургинян.