«Մանկական Եվրատեսիլ»-ի հայ մասնակիցը երազում է Արցախում խաղաղության մասին
«Մանկական Եվրատեսիլ»-ի հայ մասնակիցը՝ փոքրիկ Միշան, երազում է, որ Արցախում խաղաղ լինի: Նոյեմբերի 15-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը Եվրատեսիլի հայկական պատվիրակության անդամները վստահեցրին՝ մրցույթի օրն ականատես ենք լինելու ինքնատիպ համարի:
Բեմում միայն Միշան է լինելու, ում երգում եղած անկեղծությունն ու ուղերձը՝ «խաղաղություն իմ երկրին», հույս են արթնացնում, որ գուցե հենց փոքրիկ Միշան լինի Հայաստանին եվրատեսիլյան առաջին հաղթանակը պարգևողը:
Միշայի խոսքով՝ պատահական չէ մրցութային երգի անվանումը՝ Բումերանգ. նա փորձում է դրանով խաղաղություն ուղարկել հանդիսատեսին: Նա իրեն մրցակից է համարում Բելառուսի, Լեհաստանի ու Ռուսաստանի մասնակիցներին: Ի դեպ, Եվրատեսիլի կանոններում այս տարի փոփոխություն է եղել. յուրաքանչյուր երկիր կարող է քվեարկել ինչպես այլ, այնպես էլ իր մասնակցի օգտին:
«Մանկական Եվրատեսիլ»-ն այս տարի կանցկացվի «Շողա պայծառ» (Shine Bright) նշանաբանի ներքո: Հայաստանի մասնակցի «Բումերանգ» երգի երաժշտության հեղինակն է Վահրամ Պետրոսյանը, խոսքերի հեղինակներն են Ավետ Բարսեղյանը, Դավիթ Ծերունյանն ու Արթուր Աղեկյանը:

Представляющий Армению на «Детском Евровидении-2017» 9-летний Миша рассказал о своей главной мечте
Представляющий Армению на международном песенном конкурсе «Детское Евровидение – 2017» 9-летний Миша (Микаел Григорян) мечтает о мире в Арцахе (НКР). Об этом он сказал сегодня на встрече с журналистами.
Миша в прошлом году представлял Армению на международном конкурсе молодых исполнителей «Детская Новая волна-2016» и занял 2-е место. В рамках конкурса Миша исполнил песню «Маленький карабахец» и мировой хит «Uptown Funk», в оба конкурсных дня набрав 87 баллов из 88 возможных.
В этом году Миша представит Армению на конкурсе «Детское Евровидение» с песней «Бумеранг». Конкурс пройдет 26-го ноября в столице Грузии Тбилиси под девизом «Сияй ярко» (Shine Bright).
Как сообщили сегодня на пресс-конференции представители армянской делегации, на конкурсе зрителям будет представлен интересный номер, на сцене будет только Миша.
По словам Миши, выбор названия песни – «Бумеранг» – не является случайным. «Надеюсь на то, что добро, которое я посылаю зрителю своей песней, вернётся и ко мне, и Армения в этом году одержит победу», – отметил он.