«Մանկական Եվրատեսիլ»-ի հայ մասնակիցը երազում է Արցախում խաղաղության մասին
«Մանկական Եվրատեսիլ»-ի հայ մասնակիցը՝ փոքրիկ Միշան, երազում է, որ Արցախում խաղաղ լինի: Նոյեմբերի 15-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը Եվրատեսիլի հայկական պատվիրակության անդամները վստահեցրին՝ մրցույթի օրն ականատես ենք լինելու ինքնատիպ համարի:
Բեմում միայն Միշան է լինելու, ում երգում եղած անկեղծությունն ու ուղերձը՝ «խաղաղություն իմ երկրին», հույս են արթնացնում, որ գուցե հենց փոքրիկ Միշան լինի Հայաստանին եվրատեսիլյան առաջին հաղթանակը պարգևողը:
Միշայի խոսքով՝ պատահական չէ մրցութային երգի անվանումը՝ Բումերանգ. նա փորձում է դրանով խաղաղություն ուղարկել հանդիսատեսին: Նա իրեն մրցակից է համարում Բելառուսի, Լեհաստանի ու Ռուսաստանի մասնակիցներին: Ի դեպ, Եվրատեսիլի կանոններում այս տարի փոփոխություն է եղել. յուրաքանչյուր երկիր կարող է քվեարկել ինչպես այլ, այնպես էլ իր մասնակցի օգտին:
«Մանկական Եվրատեսիլ»-ն այս տարի կանցկացվի «Շողա պայծառ» (Shine Bright) նշանաբանի ներքո: Հայաստանի մասնակցի «Բումերանգ» երգի երաժշտության հեղինակն է Վահրամ Պետրոսյանը, խոսքերի հեղինակներն են Ավետ Բարսեղյանը, Դավիթ Ծերունյանն ու Արթուր Աղեկյանը:

Armenian contestant of Junior Eurovision 2017 dreaming of peace in Artsakh
9-year old Misha (Michael Grigoryan) representing Armenia at Junior Eurovision Song Contest 2017 is dreaming of peace in Artsakh (Nagorno-Karabakh), he told a news conference on Wednesday.
Misha will perform alone on stage, with his song’s message “peace to my country” raising hopes he might be the first participant to win the contest for Armenia.
In the singer’s words, the title of his Eurovision entry, “Boomerang”, is not accidental, since he intends to send peace to the audience through it. Misha considers contestants of Belarus, Poland and Russia as his competitors.
The music of “Boomerang” was composed by Vahram Petrosyan, with the lyrics written by Avet Barseghyan, David Tserunyan and Arthur Aghekyan.
The 2017 Junior Eurovision Song Contest held under the slogan of “Shine Bright” this year will take place in the Olympic Palace in Tbilisi, Georgia on 26 November, at 16:00 CET.