Ֆարմանյանն այսօր կհայտարարի աշխատանքային խումբ ստեղծելու մասին. «Ժամանակ»
Դեռևս հունիսին ԱԺ Հանրապետական պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը ահազանգում  էր ժողովրդագրական միտումների չափազանց մտահոգիչ լինելու մասին։ Նա պատրաստվում էր ԱԺ-ում ոչ ֆորմալ խումբ ձևավորել և այս  աշխատանքներին ներգրավել նրանց, որոնք մտահոգված են այս խնդրով»։
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ առաջիկայում  այն կձևավորվի, և այսօր Սամվել Ֆարմանյանը այս մասին ԱԺ-ում հայտարարություն կանի։
Թերթը հիշեցրել է, որ նոյեմբերի 7-ին Սերժ Սարգսյանը նույն թեմայով խորհրդակցության էր հրավիրել վարչապետին ու գերատեսչությունների ղեկավարներին և հանձնարարել հայեցակարգ մշակել։

«Жаманак»:  Самвел Фарманян объявит в парламенте о создании рабочей группы
Депутат парламента от Республиканской партии Армении Самвел Фарманян еще с июня месяца заявлял о тревожных демографических тенденциях в республике. Он собирается сформировать в Национальном Собрании Армении неформальную группу и привлечь к ее деятельности всех тех, кто обеспокоен этой проблемой, пишет газета «Жаманак».
По сведениям издания, вскоре эта группа будет сформирована и сегодня Самвел Фарманян объявит об этом в парламенте.
Газета напоминает, что 7 ноября президент Серж Саргсян созвал совещание по этой же теме, на котором поручил премьер-министру и руководителям ведомств разработать концепцию.