ՊԵԿ-ն առայժմ մի կերպ է հասնում բյուջեով նախատեսված ցուցանիշի հետևից. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ում կարդում ենք. «Պետեկամուտների կոմիտեն նախօրեին հրապարակեց հոկտեմբեր ամսվա հարկային եկամուտների հավաքագրման ցուցանիշները։
Նախ նշեք, որ այս անգամ այդ ցուցանիշները բավականին ուշ հրապարակվեցին, նախորդ դեպքերում դրանք հրապարակվում էին ամսվա առաջին տասնօրյակում։ Իսկ ցուցանիշներն ինքնին առանձնապես ուրախանալու տեղիք չեն տալիս, չնայած անցած տարվա հոկտեմբերի համեմատ 6.6 տոկոս աճ են գրանցել։
Միայն անցած ամսին հավաքագրվել է 100,4 մլրդ դրամ, իսկ անցած 10 ամսվա ընթացքում հավաքվել է 935.6 մլրդ դրամ, բայց ՊԵԿ-ն առայժմ մի կեպ է հասնում բյուջեով նախատեսված ցուցանիշի հետևից»։

«Жаманак»: КГД пока кое-как поспевает за предусмотренным бюджетом показателем
Газета «Жаманак» пишет, что Комитет государственных доходов (КГД) Армении вчера опубликовал показатели собираемости налогов за октябрь.
«Отметим, прежде всего, что в этот раз показатели налоговых доходов были опубликованы довольно поздно, в предыдущих случаях они публиковались в первой декаде месяца. А сами показатели повода для особой радости не дают, хотя и по сравнению с октябрем прошлого года зафиксирован  6.6% рост.
Только в прошлом месяце собрано 100,4 млрд. драмов, а в течение прошедших 10 месяцев собрано 935.6 млрд. драмов, однако КГД пока кое-как поспевает за предусмотренным  бюджетом показателем», - пишет издание.