ՌԴ-ն  ՀՀ-ին 100 մլն դոլարի վարկ կտրամադրի՝ իր սպառազինությունը գնելու համար
Գործադիրն այսօրվա նիստում հավանություն տվեց «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը պետական արտահանման վարկ տրամադրելու մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» ՀՀ  օրենքի նախագծին:
ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը նշեց, որ նախատեսվում է 2017 թվականի հոկտեմբերի 24-ին կնքված համապատասխան համաձայնագրի հիման վրա Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության կողմից ՀՀ կառավարությանը տրամարդել 100 մլն ԱՄՆ դոլար պետական արտահանման վարկ՝ ռուսական արտադրության ռազմական նշանակության արտադրանքի ձեռքբերման նպատակով:
Ըստ նրա ներկայացման՝  օրենքի նախագիծը համաձայնեցվել է «շահագրգիռ բոլոր մարմինների» հետ ու առաջարկություններ չեն ներկայացվել:

Законопроект по предоставлению Россией Армении оборонного кредита на $100 млн будет направлен в парламент
15:57 16/11/2017
Правительство Армении в ходе сегодняшнего заседания одобрило проект закона РА о  ратификации соглашения о предоставлении Россией Армении государственного экспортного  кредита на сумму 100 миллионов долларов США.
Как сообщил сегодня на заседании правительства заместитель министра обороны Армении Артак Закарян, согласно подписанному 24 октября соглашению, Россия предоставит государственный экспортный кредит для финансирования поставок продукции военного назначения российского производства.
Кредит выдается со сроком погашения 15 лет под 3% годовых. Армения должна воспользоваться кредитными средствами в 2018-2022 годах.