Բավական չէին վերջին ամիսներին Հայաստանում սննդամթերքի շուկայում կտրուկ թանկացումները, հունվարի 1-ից կբարձրանա նաև խմելու ջրի գինը: «Ժողովուրդ»-ը տեղեկացել է , որ ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը վաղը կայանալիք նիստում պատրաստվում է քննարկել այդ հարցը:
«Ըստ ՀԾԿՀ նախագծի՝ խմելու ջրի և ջրահեռացման (կեղտաջրերի մաքրման) ծառայությունների սակագները ընդհանուր կկազմեն 191 դրամ 41 լումա՝ մեկ խորանարդ մետրի դիմաց: Ներկայումս այդ սակագինը կազմում է 180 դրամ: Մասնավորապես միայն խմելու ջրի մատակարարման սակագինը գործող 153 դրամի փոխարեն դառնալու է 162,7 դրամ՝ մեկ խորանարդ մետրի դիմաց: Իսկ մեկ խորանարդ մետր ջրահեռացման (կեղտաջրերի մաքրման) ծառայությունը գործող սակագնով 27 դրամ է, նոր սակագնի ուժի մեջ մտնելուց հետո այն կդառնա 28,7 դրամ: Ու չնայած համատարած այս գնաճին՝ իշխանությունները որևէ քայլ չեն անում իրավիճակը մեղմելու ուղղությամբ»,-գրել է թերթը:

«Жоховурд»: Тариф на питьевую воду повысится
Недостаточно было того, что за последние месяцы в Армении резко возросли цены на продукты питания, с 1-го января повысится также цена на питьевую воду, пишет газета «Жоховурд». Как стало известно изданию, Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении собирается на завтрашнем заседании обсудить этот вопрос.
«Согласно проекту КРОУ, тарифы на услуги водоотведения и снабжения питьевой водой в целом составят 191 драм 41 лума – за 1 кубический метр. В настоящее время тариф составляет 180 драмов. В частности, только тариф снабжения питьевой водой вместо действующих 153 драмов станет 162,7 драмов – за один кубический метр.
А действующий тариф на услугу водоотведения (очистки грязной воды) составляет  27 драмов за один кубический метр, однако после вступления в силу нового тарифа достигнет 28,7 драмов. И, несмотря на повсеместный рост цен, власти не предпринимают никаких шагов, чтобы как-то смягчить ситуацию», - пишет газета.