Կոնվերս Բանկի՝ ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման պորտֆելը տարեսկզբից աճել է 14 տոկոսով
Կոնվերս Բանկի՝ ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման պորտֆելը տարեսկզբից աճել է 14 տոկոսով և նոյեմբերի 20-ի դրությամբ կազմել է ավելի քան 15 մլրդ դրամ:
«Կոնվերս Բանկի ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման պորտֆելի աճը պայմանավորված է մի քանի գործոններով: Նախ, Բանկն այդ վարկատեսակի համար առաջարկում է շուկայում լավագույն վարկավորման պայմաններից մեկը, և, մյուս կողմից, պարբերաբար հանդես է գալիս հաճախորդների համար շահավետ առաջարկներով» ,- ասացին Բանկում:
Մասնավորապես, ներկայումս գործող ակցիայի շրջանակներում Բանկը հաճախորդներին է առաջարկում ոսկու գնահատված արժեքի մինչեւ 130 տոկոսի չափով վարկեր: Վարկավորման առավելագույն գումարը 5 մլն դրամ է, առավելագույն ժամկետը 6 ամիս է, տարեկան դրույքաչափը՝ 13-14 տոկոս:
«Այս ակցիայի շրջանակներում, սպասարկման ամենամսյա՝ հավելյալ վճարներ չեն նախատեսվում: Արդյունքում, ոսկու գրավով վարկի դիմաց վճարվող փաստացի տոկոսադրույքը ցածր է լինում, քանի որ գանձվում է միայն միանվագ վճար վարկի տրամադրման փուլում»,- եզրափակեցին Բանկում:

Портфель кредитов, предоставляемых Конверс Банком под залог золота, вырос на 14%
С начала года портфель кредитов, предоставляемых Конверс Банком под залог золота, вырос на 14 процентов и по состоянию на 20 ноября составил более 15 млрд драмов РА.
«Рост портфеля кредитов, предоставляемых Конверс Банком под залог золота, обусловлен несколькими факторами. Прежде всего, тем, что Банк предлагает одни из лучших условий кредитования на рынке для данного типа кредитов; с другой стороны, Банк периодически делает выгодные предложения своим клиентам», – отметили в Банке.
Согласно релизу, в частности, сейчас, в рамках акции, Банк предлагает клиентам кредиты в драмах РА на сумму до 130 процентов от оцененной стоимости золота. Максимальная сумма кредита – 5 млн. драмов, максимальный срок погашения - 6 месяцев, годовая процентная ставка – 13-14 процентов.
«В рамках данной акции, дополнительные ежемесячные выплаты за обслуживание не предусматриваются. Процентная ставка по кредиту под залог золота низкая, так как плата за обслуживание взимается только на стадии кредитования», – указали в Банке.