Կոնվերս Բանկի՝ ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման պորտֆելը տարեսկզբից աճել է 14 տոկոսով
Կոնվերս Բանկի՝ ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման պորտֆելը տարեսկզբից աճել է 14 տոկոսով և նոյեմբերի 20-ի դրությամբ կազմել է ավելի քան 15 մլրդ դրամ:
«Կոնվերս Բանկի ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման պորտֆելի աճը պայմանավորված է մի քանի գործոններով: Նախ, Բանկն այդ վարկատեսակի համար առաջարկում է շուկայում լավագույն վարկավորման պայմաններից մեկը, և, մյուս կողմից, պարբերաբար հանդես է գալիս հաճախորդների համար շահավետ առաջարկներով» ,- ասացին Բանկում:
Մասնավորապես, ներկայումս գործող ակցիայի շրջանակներում Բանկը հաճախորդներին է առաջարկում ոսկու գնահատված արժեքի մինչեւ 130 տոկոսի չափով վարկեր: Վարկավորման առավելագույն գումարը 5 մլն դրամ է, առավելագույն ժամկետը 6 ամիս է, տարեկան դրույքաչափը՝ 13-14 տոկոս:
«Այս ակցիայի շրջանակներում, սպասարկման ամենամսյա՝ հավելյալ վճարներ չեն նախատեսվում: Արդյունքում, ոսկու գրավով վարկի դիմաց վճարվող փաստացի տոկոսադրույքը ցածր է լինում, քանի որ գանձվում է միայն միանվագ վճար վարկի տրամադրման փուլում»,- եզրափակեցին Բանկում:

Converse Bank’s gold-secured loan portfolio has grown by 14 percent since the beginning of the year to stand above AMD 15 bln. as of November 20.
“The growth of Converse Bank’s gold-secured loan portfolio is caused by several factors. First of all, the Bank offers lending terms for this loan type that are among the best ones offered at the market, besides, it regularly makes favorable offers to the customers,” the bank reported.
In particular, within the framework of the launched campaign, the bank offers its customers AMD loans for an amount up to 130 percent of the appraised cost of gold. The maximum loan amount is AMD 5 million, the maximum maturity is 6 months, and the annual interest rate is 13-14 percent.
“No additional monthly service fees will be charged within this campaign. The interest rate on the loan secured with pledge of gold is low, since the service fee is charged only at the lending stage,” the bank added.