Վարչապետի «սպասումները» Արման Սահակյանից
Վայոց ձորի մարզի Փոռ բնակավայրում գտնվող 3 միլիոն 100 հազար դրամ արժողությամբ շենքը ու դրա զբաղեցրած օգտագործման համար հողատարածքը կնվիրաբերվի Վայք համայնքին: Այս մասին որոշումն ընդունվեց գործադիրի այսօրվա նիստում:
Պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանը նշեց, որ Վայքինհամայնքին նվիրաբերած տարածքը կվերանորոգվի, որտեղ կտեղակայվեն համայնքի վարչական ներկայացուցչությունն ու գրադարանը: Տարածքում նախատեսվում է նաև հիմնել երեխաների ցերեկային խնամքի կենտրոն (նախակրթարան) և կառուցել մանկական խաղահրապարակ:
Համայնքը, ըստ նրա, պարտավորվել է իրականացնել շուրջ 2 միլիոն 100 հազար դրամի ներդրում:
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդգծեց, որ Արման Սահակյանի գլխավորած կառույցից մինչ տարեվերջ սպասում են շատ գործարքներ: «Հուսով եմ, որ հասցնելու եք և դրա հիման վրա էլ կորոշենք վարչության՝ 2018 թվականի աշխատանքային պլանը»,- ասաց վարչապետը:

Премьер Армении «рассекретил» ожидания от возглавляемого Арманом Саакяном  ведомства по управлению госимуществом
18:37 23/11/2017
Премьер Армении «рассекретил» ожидания от возглавляемого Арманом Саакяном ведомства по управлению госимуществом
Расположенное в населенном пункте Пор Вайоцдзорской области Армении здание стоимостью в 3 млн  100 тыс. драмов  и земельный участок будут переданы общине Вайк. Соответствующее постановление принято сегодня на заседании правительства.
Начальник ведомства управления государственным имуществом Арман Саакян отметил, что на переданной Вайку территории будут размещены административное представительство общины и библиотека. Планируется основать также дошкольное учреждение и построить детскую площадку.
По его словам, община обязалась осуществить инвестиции на сумму порядка 2 млн 100 тыс драмов.
Премьер-министр Армении Карен Карапетян подчеркнул, что от возглавляемой Арманом Саакяном структуры до конца года ожидают заключения множества сделок.
«Надеюсь, что успеете. На основе этого и определим рабочий план управления на 2018 год», – указал премьер.