Ականի պայթյունի հետևանքով վիրավորված Նարեկ Հովեյանին տեղափոխել են Երևան
Արցախում նոյեմբերի 21-ին ականապայթյունային վիրավորում ստացած 19-ամյա Նարեկ Հովեյանին Ստեփանակերտից այսօր տեղափոխել են Երևանի կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ: Այս մասին Panorama.am-ին ասաց Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով՝ զինծառայողի առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր: Նշենք, որ զինվորը ստացել է բազմաթիվ բեկորային վնասվածքներ մարմնի տարբեր հատվածներում:
Ավելի վաղ Արցախի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 18:35-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականապայթյունային մահացու վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Գեղամ Կորյունի Զաքարյանը (ծնվ. 1995թ.), Սարգիս Գուրգենի Աբրահամյանը (ծնվ. 1998թ.) և Սարգիս Մհերի Մելիքյանը (ծնվ. 1997թ.): Զինծառայող, 1998թ. ծնված Նարեկ Հայկի Հովեյանը ստացել է ականապայթյունային վիրավորում:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու 3 զինծառայողների մահվան հանգամանքները:

Получившего в Арцахе ранение вследствие взрыва мины 19-летнего военнослужащего Нарека Овеяна перевели в Ереван
14:57 23/11/2017
Получившего 21 ноября многочисленные осколочные ранения вследствие взрыва противотанковой мины 19-летнего военнослужащего Армии обороны Республики Арцах (НКР) Нарека Овеяна из Степанакерта сегодня перевели в Центральный  военный клинический госпиталь министерства обороны РА в Ереване. Об этом сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, состояние здоровья военнослужащего оценивается как стабильно тяжелое.
Напомним, пресс-служба Следственного комитета РА ранее передала: 21 ноября, около 18:35, на оборонительном участке N-ской воинской части Армии обороны Республики Арцах (НКР) при выполнении инженерных работ на боевой позиции вследствие взрыва противотанковой мины смертельные взрывоосколочные ранения получили военнослужащие данной воинской части лейтенант Гегам Корюнович Закарян, рядовые Саркис Гургенович Абрамян и Саркис Мгерович Меликян. Рядовой Нарек Айкович Овеян с взрывоосколочными ранениями был доставлен в военный госпиталь.
В третьем гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело.