Լեհաստանի Ռումիա քաղաքում անցկացվել է բազկամարտի ամենահեղինակավոր մրցաշարերից մեկը՝ «Ոսկե տուրը», որտեղ Հայաստանը պատվով ներկայացրել են Սարգիս Ստեփանյանը, Խաչատուր Սարիբեկյանը և Աշոտ Ադամյանը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի բազկամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արսեն Գաբրիելյանը հայտնել է, որ մրցաշարին մասնակցել են նաև սահմանափակ ֆիզիկական կարողություններով մարզիկներ, որոնց համար «Ոսկե տուրն» աշխարհի գավաթի կարգավիճակ ուներ:
ՀՀ զինված ուժերի մայոր Սարգիս Ստեփանյանը նվաճել է երկու ոսկե և մեկ արծաթե մեդալ: Ստեփանյանը հաղթող է դարձել 75 կգ (PID-sitting – հենաշարժողական համակարգի խնդիրներով) և 80 կգ (PIDH-sitting – վերին վերջույթների խնդիրներով) քաշային կարգերում: Հայ մարզիկը երկրորդ տեղն է զբաղեցրել Senior men left PID OPEN բացարձակ քաշային կարգում:

Армянские армрестлеры с честью представили Армению на одном из самых престижных турниров
В польском городе Румя прошел один из самых престижных турниров по армрестлингу «Золотой тур», на котором Армению с честью представили Саргис Степанян, Хачатур Сарибекян и Ашот Адамян. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Как отметил президент Федерации армрестлинга Армении Арсен Габриелян, турнир проводился также среди спортсменов с ограниченными физическими возможностями. Для них «Золотой тур» имел статус Кубка мира.
Майор Вооруженных сил РА Саргис Степанян завоевал две золотые и одну серебряную медали. Степанян стал победителем в весовой категории 75 кг (PID-sitting – спортсмен с поражением опорно-двигательного аппарата) и 80 кг (PIDH-sitting – спортсмен с поражением верхних конечностей). Армянский спортсмен также занял второе место в категории Senior men left PID OPEN (абсолютная весовая категория).