Լեհաստանի Ռումիա քաղաքում անցկացվել է բազկամարտի ամենահեղինակավոր մրցաշարերից մեկը՝ «Ոսկե տուրը», որտեղ Հայաստանը պատվով ներկայացրել են Սարգիս Ստեփանյանը, Խաչատուր Սարիբեկյանը և Աշոտ Ադամյանը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի բազկամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արսեն Գաբրիելյանը հայտնել է, որ մրցաշարին մասնակցել են նաև սահմանափակ ֆիզիկական կարողություններով մարզիկներ, որոնց համար «Ոսկե տուրն» աշխարհի գավաթի կարգավիճակ ուներ:
ՀՀ զինված ուժերի մայոր Սարգիս Ստեփանյանը նվաճել է երկու ոսկե և մեկ արծաթե մեդալ: Ստեփանյանը հաղթող է դարձել 75 կգ (PID-sitting – հենաշարժողական համակարգի խնդիրներով) և 80 կգ (PIDH-sitting – վերին վերջույթների խնդիրներով) քաշային կարգերում: Հայ մարզիկը երկրորդ տեղն է զբաղեցրել Senior men left PID OPEN բացարձակ քաշային կարգում:

Three Armenian arm-wrestlers claimed medals at the Arm-wrestling World Cup for Disabled 2017 held in Rumia, Poland. As the National Olympic Committee reported, Major of the Armenian Armed Forces athlete Sargis Stepanyan claimed won two gold and one silver medals. Stepanyan was victorious at the PIDH-sitting event (athletes with upper limbs impairment) in the 80kg weight class, with the second gold conquered in the 75kg PID-sitting (athletes with mobility impairment). The athlete also snatched a silver in Senior men left PID OPEN event.
Another Armenian athlete Khachatur Saribekyan took the second prize at the PIDH-sitting event in the 80kg weight class, while Ashot Addamyan, competing in the 63kg weight class, won a bronze.