2018 թվականի ողջ ընթացքում պետությունը կսուբսիդավորվի ջրի թանկացումը. ՀԺ
Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի կողմից ՀՀ կառավարությունը ներկայացվելիք որոշման նախագծով ջրի սակագնի 11.4 դրամով թանկացումը մանրածախ սպառողների համար կսուբսիդավորվի ողջ 2018 թվականի համար։
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկացմամբ՝ այս մասին հայտնել են ՀՀ ջրային տնտեսության պետական կոմիտեից։ «Վարչապետի կողմից տրված հանձնարարականը վերաբերում էր 2018 թվականին, ըստ այդմ՝ կառավարության կողմից սուբսիդավորման ժամանակահատվածը ընդգրկում է 2018թ. հունվարի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածը։ Սուբսիդավորման ժամանակահատվածը հաշվարկվում է բյուջետային տարվա կտրվածքով»,- հաղորդել են կոմիտեից:

«Айкакан жаманак»: Государство просубсидирует повышение тарифа на воду в течение 2018 года
Согласно проекту, который будет представлен правительству Государственным комитетом водного хозяйства Армении, повышение тарифа на воду на 11.4 драма будет субсидироваться для розничных потребителей в течение всего 2018 года, пишет газета «Айкакан жаманак».
Как отмечает издание, об этом сообщили в Государственном комитете водного хозяйства. «Данное премьер-министром поручение касается 2018 года, посему, период субсидирования со стороны правительства включает период с 1-го января до 31-е декабря 2018 года. Срок субсидирования рассчитывается в разрезе бюджетного года», - сообщили в комитете.