2018թ-ին Կոնվերս Բանկն աջակցելու է Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի՝ Black box թատրոնի հիմնադրման ու կայացման ձեռնարկին: Բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ Հայաստանում նմանը չունեցող թատրոնի այս տեսակն իր պարզ, սակայն դինամիկ լուծումների շնորհիվ կարող է օգտագործվել ավելի շատ ներկայացումների համար:
«Կոնվերս Բանկը մեծ ոգևորությամբ է միացել Մայր թատրոնի նոր՝ ժամանակակից լուծումներ պահանջող նախաձեռնություններին: Ընդհանրապես, Բանկն ուշադրության կենտրոնում է պահում նորարարական նախագծերը թե՛ բիզնես միջավայրում, թե՛ մշակութային ու կրթական ոլորտներում: Մեր համար անչափ կարևոր է այս համագործակցությունը և Մայր Թատրոնի մի քանի հետաքրքիր ձեռնարկներում ներգրավվածությունը՝ որպես Գլխավոր աջակից»,- ասել է Կոնվերս Բանկ Տնօրինության անդամ Գոհար Հարությունյանը:
Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ Մայր թատրոնն արդեն հանդիսատեսին է ներկայացրել Հակոբ Պարոնյանի «Մեծապատիվ մուրացկանները»՝ նոր ու անսպասելի մեկնաբանությամբ:
«Պարոնյանի «Մեծապատիվ մուրացկաններ»-ում բարձրացված խնդիրներն արդիական են նաև մեր օրերում: Այն վաղուց արդեն թե՛ մայրաքաղաքի, թե՛ մարզային թատրոնների խաղացանկի անբաժանելի մասն է: Նոր բեմադրությունը կտարբերվի նախորդներից իր լուծումներով և նորարարական մոտեցմամբ»,- ասել է Մայր թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանը՝ նշելով, որ ներկայացումը՝ իր դինամիզմի, նոր լուծումների շնորհիվ հետաքրքիր կլինի նաև երիտասարդությանը:
«Ինչպես բիզնեսում, այնպես էլ իր սոցիալական պատասխանատվության նախաձեռնություններում Բանկն ուշադրության կենտրոնում է պահելու երիտասարդներին: Այս բեմադրությունը հատկապես գրավիչ է լինելու երիտասարդների համար և յուրատեսակ գործիք է հանդիասանալու դեպի թատրոն նրանց ձգելու համար: Երիտասարդներին թատերական արվեստին մոտեցնելը յուրաքանչյուրիս պարտականությունն է: Թատրոնի կողմից մեկ այլ նախաձեռնություն կմեկնարկենք մեր Բանկի Բաժնետեր Էդուարդո Էռնեկյանի կողմից հիմնադրված Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Էօրնեկեան հանրակրթական դպրոցի աշակերտների համար»,- հավելել է Գոհար Հարությունյանը:
«Կոնվերս Բանկը Հայաստանի ամենամշակութային Բանկն է՝ մեր կապը ձևավորվել է ամուր և առողջ հենքի վրա ու այս համագործակցությունից շահողը լինելու է միայն հանրությունը»,- եզրափակել է Մայր թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանը:

Converse Bank – the main supporter of Sundukyan theater
In 2018, Converse Bank will support the undertaking of Gabriel Sundukyan National Academic Theatre - establishment and accomplishment of Black Box theater. This type of theater, which has no analogue in Armenia, can be used for more performances due to its simple and yet dynamic solutions.
“Converse Bank has enthusiastically joined the initiatives of Sundukyan Theater, which require new, modern solutions. Generally, the Bank focuses on innovative projects both in the business environment and in cultural and educational sectors. This cooperation and involvement in Sundukyan Theatre’s several exciting activities as the main supporter is of great importance to us,” said Gohar Harutyunyan, a member of Converse Bank’s Management Board.
With Converse Bank’s support, Sundukyan Theater has already presented to its audience Hakob Paronyan’s “The Honorable Beggars”, with a new and unexpected interpretation.
“The issues raised in Paronyan’s “The Honorable Beggars” are also relevant today. It has long been an inseparable part of theaters’ repertory both in the capital of our country and in its regions. The new performance will differ from the previous ones by its solutions and innovative approach”, - said Vardan Mkrtchyan, Director of Sundukyan Theater, noting that the performance would be interesting also for the young generation due to its dynamism and new solutions.
“Just like in business, in its social responsibility initiatives the Bank will focus on young people. This performance will be particularly appealing for the youth and will be a unique tool for attracting them towards the theater. It is the duty of each and every of us to make young people closer to the theater. Another initiative by the theater will be launched for the pupils of Eurnekian secondary school of Mother See of Holy Etchmiadzin established by the Bank’s shareholder  Eduardo Eurnekian,” added Gohar Harutyunyan.
“Converse Bank is the most cultural bank in Armenia. Our connection has been formed on a solid and healthy basis, and the society will be the one to benefit from this cooperation,” concluded Vardan Mkrtchyan, Director of Sundukyan Theater.