«Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտու առաջին փուլի բացումը նախատեսվում է դեկտեմբերի 15-ին
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանի գլխավորած պատվիրակությունը այցելել է «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտու (ԱՏԳ) տարածք։
Նախարարը ՀՀ վաչապետի գլխավոր խորհրդական Գագիկ Մարտիրոսյանի, ճարտարապետ-շինարարների և գործարարների հետ շրջայց է կատարել գոտու շինհրապարակում։
Նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Սուրեն Կարայանը ծանոթացել է «Մեղրի» ԱՏԳ-ի առաջին փուլի շինարարական աշխատանքների ընթացին, առկա խնդիրներին՝ տեղում տալով համապատասխան լուծումներ։
Շինարարական աշխատանքները ավարտական փուլում են: Այսպիսով, «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտու առաջին փուլի բացումը նախատեսվում է դեկտեմբերի 15-ին։

Известна дата открытия свободной экономической зоны «Мегри» в Армении
Делегация во главе с министром экономического развития и инвестиций Армении Суреном Караяном посетила территорию свободной экономической зоны (СЭЗ) «Мегри» на границе с Ираном. Об этом сообщает пресс-служба министерства.
Министр С. Караян в сопровождении главного советника премьер-министра Армении Гагика Мартиросяна, архитекторов-строителей и предпринимателей побывал на строительной площадке свободной экономической зоны.
С. Караян ознакомился с ходом первого этапа строительных работ на СЭЗ «Мегри», существующими проблемами, на месте были найдены соответствующие решения.
Отмечается, что строительные работы находятся в стадии завершения. Таким образом, открытие первого этапа СЭЗ «Мегри» запланировано на 15 декабря.