Թեհրանում մեկնարկել է լողի պատանեկան միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում են Իրանի (8 թիմ), Հայաստանի, Թուրքիայի, Սիրիայի, Իրաքի եւ Ադրբեջանի ներկայացուցիչները:
Լողի հայկական դաշնության նախագահ Հովսեփ Մեսրոպյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնել է, որ մրցավայր գործուղվել է մեր հանրապետության պատանի 10 լողորդ:
Մրցումային առաջին օրը 50 մետր բրաս ոճում Էդվարդ Ասատրյանը (11-12 տարեկաններ) դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Գրիգոր Գրիգորյան-Մուշեղ Կագանյան-Վահե Խաչատրյան-Ստեփան Աբրահամյան քառյակը նույն տարիքային խմբի 4x50 մետր ազատ ոճ փոխանցալողում նվաճել է հաղթողի կոչումը: Այս քառյակը հավասարը չի ունեցել նաև 4x100 մետր փոխանցալողում:

The International Junior Swimming Championship has kicked off in Tehran, Iran in participation of athletes from Iran, Armenia, Turkey, Syria, Iraq and Azerbaijan.
Speaking to the press service of the National Olympic Committee, Hovsep Mesropyan, the President of the Swimming Federation of Armenia, noted that ten young Armenian swimmers are taking part in the championship.
In the first day of the competition, young swimmer Edward Asatryan (aged 11-12) became a silver medallist in the 50-meter Brass style event, with Grigor Grigoryan-Mushegh Kaganyan-Vahe Khachatryan-Stepan Abrahamyan quartet gaining the champion title in the same age group at 4×50 metres freestyle relay. The quarter also had no match in 4x100 metres relay.