Թեհրանում մեկնարկել է լողի պատանեկան միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում են Իրանի (8 թիմ), Հայաստանի, Թուրքիայի, Սիրիայի, Իրաքի եւ Ադրբեջանի ներկայացուցիչները:
Լողի հայկական դաշնության նախագահ Հովսեփ Մեսրոպյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնել է, որ մրցավայր գործուղվել է մեր հանրապետության պատանի 10 լողորդ:
Մրցումային առաջին օրը 50 մետր բրաս ոճում Էդվարդ Ասատրյանը (11-12 տարեկաններ) դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Գրիգոր Գրիգորյան-Մուշեղ Կագանյան-Վահե Խաչատրյան-Ստեփան Աբրահամյան քառյակը նույն տարիքային խմբի 4x50 մետր ազատ ոճ փոխանցալողում նվաճել է հաղթողի կոչումը: Այս քառյակը հավասարը չի ունեցել նաև 4x100 մետր փոխանցալողում:

Юные армянские пловцы празднуют победы на международном турнире в Иране
В Тегеране стартовал юношеский международный турнир по плаванию, в котором участвуют представители Ирана (8 команд), Армении, Турции, Сирии, Ирака и Азербайджана. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Президент Армянской федерации плавания Овсеп Месропян сообщил, что на соревнования отправились 10 юных пловцов из Армении.
В первый день соревнований на дистанции 50 м брассом Эдвард Асатрян (11-12 лет) стал серебряным призером, а квартет Григор Григорян-Мушег Каганян-Ваге Хачатрян-Степан Абрамян в той же возрастной группе в эстафете 4х50 метров вольным стилем стал победителем. Этот квартет не имел себе равных в эстафете 4х100 метров.