Գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը շարունակում է զբաղեցնել երկրորդ տեղը շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻԴԵ) դեկտեմբեր ամսվա թարմացված վարկանիշային աղյուսակում:
ՀԱՕԿ լրատվականի հաղորդմամբ՝ Արոնյանի ընթացիկ վարկանիշը 2805 միավոր է, ինչը չորս կետով ավելի է նախորդ ցուցանիշից:
Հայաստանի ներկայացուցիչներից լավագույն հարյուրյակում են` Գաբրիել Սարգսյանը (72-րդ տեղ, 2672) և Վլադիմիր Հակոբյանը (78-րդ, 2667):
Լավագույն եռյակում են նաև՝ Մագնուս Կարլսենը (Նորվեգիա, 2837) և Շահրիյար Մամեդյարովը (Ադրբեջան, 2799):
Կանանց վարկանիշային աղյուսակում Էլինա Դանիելյանը զբաղեցնում է 53-րդ տեղը (2413), Լիլիթ Մկրտչյանը՝ 85-րդ (2376):

The World Chess Federation (FIDE) has published FIDE Rating List as of December 1, 2017.  World Champion Magnus Carlsen (2837) continues to lead the Top Players List, followed by Armenian GM Levon Aronian, holding the second position with 2805 points.
According to the National Olympic Committee, Standard Top 100 Men December 2017 features two other Armenian chess players. In particular, Vladimir Hakobyan (2667) comes the 78th and Gabriel Sargsyan (2672) – 72nd.
Armenian chess player Elina Danielyan (2413) comes the 53rd and Lilit Mkrtchyan (2376) is ranked 85th in women’s list.