Լոնդոնում մեկնարկեց London Chess Classic շախմատի գերմրցաշարը (10 մասնակից, շրջանաձեւ մրցակարգ), որը Grand Chess Tour-ի վերջին՝ հինգերորդ փուլն է:
Առաջին տուրի բոլոր պարտիաները` Յան Նեպոմնյաշչի – Լեւոն Արոնյան, Մագնուս Կարլսեն – Ֆաբիանո Կարուանա, Մայքլ Ադամս – Սերգեյ Կարյակին, Հիկարու Նակամուրա – Վիշվանաթան Անանդ, Ուեսլի Սո – Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավ, ավարտվեցին ոչ-ոքի:
Այսօր երկրորդ տուրում միմյանց հետ կխաղան. Կարուանա - Արոնյան, Սո – Նեպոմնյաշչի, Վաշյե-Լագրավ – Նակամուրա, Անանդ – Ադամս, Կարյակին – Կարլսեն զույգերը:

London Chess Classic, the concluding leg of the 2017 Grand Chess Tour, kicked off in London on Friday.
All the games of the first round – Ian Nepomniachtchi-Levon Aronian, Wesley So-Maxime Vachier-Lagrave, Michael Adams-Sergey Karjakin, Hikaru Nakamura-Viswanathan Anand and Magnus Carlsen-Fabiano Caruana – ended in draw.
According to the National Olympic Committee, Armenian GM Levon Aronian will face Fabiano Caruana on the second round scheduled for Saturday.
London Chess Classic 2017 is held in the 10-player round robin format featuring a prize fund of $300,000.