MEDICI.TV-ով ուղիղ եթերում կհեռարձակվի Խաչատրյանի 5-րդ միջազգային փառատոնի փակման գալա համերգը
Խաչատրյանի 5-րդ միջազգային փառատոնի փակման գալա համերգը դեկտեմբերի 11-ին ուղիղ եթերում առցանց կհեռարձակի աշխարհի առաջատար դասական երաժշտական ալիքը՝ MEDICI.TV-ին։
«Սա բացառիկ իրադարձություն է ինչպես հայաստանյան երաժշտական կյանքում, այնպես էլ Խաչատրյանի միջազգային փառատոնի և Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի համար»,- հայտնում են փառատոնի մամուլի ծառայությունից։
MEDICI.TV-ն 2008 թվականից ի վեր երաժշտասերներին հնարավորություն է ընձեռում ունկնդիր լինել դասական արվեստի լավագույն կատարումներին։
Այս հարթակում հեռարձակվում են աշխարհի լավագույն կոլեկտիվների՝ Բեռլինի ֆիլհարմոնիկ, Լոնդոնի սիմֆոնիկ, Մարիինյան թատրոնի սիմֆոնիկ, Նյու Յորքի ֆիլհարմոնիկ, Royal Concertgebouw և այլ նվագախմբերի, ամենահեղինակավոր համերգասրահների, փառատոների ու մրցույթների համերգները։
MEDICI.TV-ն ունի դասական երաժշտության աշխարհում ամենամեծ գրադարանը։ Այստեղ պահվում է մոտ 18000 ծրագիր (3000 բնօրինակ աշխատանքներ), այդ թվում՝ համերգներ, բալետներ, օպերաներ և այլն։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ դեկտեմբերի 11-ին աշխարհի ամենախստապահանջ ունկնդիրը հնարավորություն կունենա շփվելու հայկական կատարողական և կոմպոզիտորական արվեստի հետ. Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ կկատարի Ավետ Տերտերյանի Երրորդ սիմֆոնիան և Արամ Խաչատրյանի Երկրորդ՝ «Զանգերով սիմֆոնիան»:
MEDICI.TV-ով համերգի ուղիղ հեռարձակումը մեծ նախապատրաստական աշխատանքներ է ենթադրում։ Հեռուստաընկերությունն ունի հստակ չափանիշներ, և խաչատրյանական փառատոնի կազմակերպչական խումբը կարողացել է բավարարել բոլոր այդ պահանջները։ Ընդ որում, տարածաշրջանում առաջինը հենց Հայաստանն ու Խաչատրյանի փառատոնն են, որ ներկայանալու են նման մեծ լսարանի առջև։ MEDICI.TV-ին մշտական հետևողները 500000-ից ավելին են:

Беспрецедентное событие: гала-концерт 5-го Международного фестиваля Хачатуряна будет транслироваться на MEDICI.TV
21:00 05/12/2017
Ведущий мировой музыкальный канал MEDICI.TV 11 декабря в прямом эфире будет транслировать заключительный гала-концерт 5-го Международного фестиваля Хачатуряна.
Это беспрецедентное событие как в музыкальной жизни Армении, так и для Международного фестиваля Хачатуряна и Государственного молодежного оркестра Армении.
С 2008 года MEDICI.TV предоставляет знатокам музыки возможность смотреть лучшие классические концерты, указывает пресс-служба Государственного молодежного оркестра Армении.
На этой платформе транслируются концерты лучших мировых коллективов, таких как Берлинский филармонический, Лондонский симфонический оркестр, Оркестр Мариинского театра, Нью-Йоркский филармонический оркестр, Королевский оркестр Консертгебау и других оркестров, концерты в самых престижных концертных залах, фестивалей и конкурсов.
MEDICI.TV имеет самую большую библиотеку классической музыки в мире. Есть около 18000 программ (3000 оригинальных работ), в том числе концерты, балеты, оперы и многое другое.
Отмечается также, что 11 декабря самая требовательная аудитория в мире сможет приобщиться к армянскому исполнительскому и композиционному искусству.
Государственный молодежный оркестр Армении во главе с дирижером Сергеем Смбатяном представит Симфонию №3 Авета Тертеряна и Симфонию №2 («Симфония с колоколом») Арама Хачатуряна.
Прямая трансляция концертов MEDICI.TV предполагает большую подготовительную работу. У телекомпании есть четкие критерии, и организационный персонал фестиваля Хачатуряна смог обеспечить соответствие всем требованиям.
Кроме того, Армения и Фестиваль Хачатуряна станут первыми в регионе, которые предстанут перед такой большой аудиторией. Постоянная аудитория MEDICI.TV составляет более 500 000 зрителей.