Գեներալ Մանվելը փորձել է բարեխոսել Հայկազ Բաղմանյանի համար, բայց ապարդյուն. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով` գեներալ Մանվելն այս օրերին հանդիպել է Սերժ Սարգսյանի հետ և փորձել մարտական-բանակային «ազիզ ընգեր» Հայկազ Բաղմանյանի համար բարեխոսել, կանխել նրա պաշտոնանկությունը։
«Հիշեցնենք` Բաղմանյանը ևս եղել է 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար, որի 25-ամյակն օրերս շուքով նշվեց «Վան» ռեստորանային համալիրում` Սերժ Սարգսյանի մասնակցությամբ: Սերժ Սարգսյանը Մանվել Գրիգորյանին խիստ պատճառաբանված ներկայացրել է պաշտոնանկության պատճառները, որոնք, ի դեպ, քիչ չեն եղել, և «չորով» փակել է թեման, ասելով` «անհնար» է: Ինչ վերաբերում է ԳՇ պետի մյուս տեղակալ Ստեփան Գալստյանին, ՊՆ բարձրաստիճան մեր աղբյուրը տեղեկացրեց, որ «գեներալը» պարտաճանաչ կատարում է իր պարտականությունները, և «իր հետ կապված որևէ խնդիր չկա»:
Հիշեցնենք` մամուլում գրվել էր, որ նա ևս պաշտոնանկ կարվի: Ի դեպ, օրերս Արցախում տեղի ունեցած լայնամասշտաբ զորավարժություններին, որին ներկա էր Սերժ Սարգսյանը, Ստեփան Գալստյանը, ի տարբերություն Հայկազ Բաղմանյանի, մասնակցում էր»,-գրել է թերթը:

«Грапарак»: Генерал Манвел пытался замолвить слово за Айказа Багманяна, однако тщетно
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что генерал Манвел встречался на днях с Сержем Саргсяном и пытался замолвить слово за боевого, армейского «верного товарища» Айказа Багманяна, предотвратить его отставку.
«Напомним, Багманян также был командиром 5-го армейского корпуса, 25-летие которого с большим размахом на днях отмечалось в ресторанном комплексе «Ван» с участием Сержа Саргсяна. Серж Саргсям представил Манвелу Григоряну четко аргументированные причины увольнения, которых, кстати, немало, и резко «закрыл тему», сказав, что это «невозможно». Что касается другого заместителя начальника Генштаба ВС Степана Галстяна, то наши высокопоставленные источники в Минобороны сообщили, что «генерал» добросовестно исполняет свои обязанности и «с ним какой-либо проблемы нет».
Напомним, в прессе муссировались разговоры, что Степан Григорян также будет отстранен от должности. Кстати, в отличие от Айказа Багманяна, Степан Галстян на днях участвовал в прошедших в Арцахе крупномасштабных учениях, на которых присутствовал также Серж Саргсян», - пишет газета.