Կարեն Կարապետյանին են ներկայացվել «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ի զարգացման հեռանկարները
Կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում վարչապետ  Կարեն Կարապետյանին են ներկայացվել «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ի զարգացման հեռանկարներն ու հնարավորությունները:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2017»-ը հյուրընկալել է շուրջ 4000 մասնակիցներ և հյուրեր աշխարհի 23 երկրներից: «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2017»-ի ընթացքում փակված գործարքների գումարը գերազանցել է 200 հազար դոլարը, իսկ մրցանակային ֆոնդը գերազանցել է նախատեսված 40 հազարը և հասել 50 հազար դոլարի։ Սամմիթի ընթացքում ստարտափներով հանդես եկող թիմերը հնարավորություն են ունենում օրեր շարունակ շփվել, ծանոթանալ ինչպես միմյանց, այնպես էլ Հայաստանից և արտերկրից հրավիրված տարբեր ձեռնարկատերերի, մասնագետների և բանախոսների, բարձրակարգ ծրագրավորողների և ներդրողների հետ:
2018թ.-ին Սամմիթը նախատեսում է ընդլայնել իր աշխարհագրությունը և մի շարք միջոցառումներ անցկացնել աշխարհի տարբեր երկրներում՝ «Սիսայդ Ստարտափ Սամմիթ» անվանմամբ։
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ողջունել է միջոցառման անցկացումը և ընդգծել, որ կառավարությունը պատրաստ է տարբեր հարցերում կազմակերպիչներին ցուցաբերել անհրաժեշտ օժանդակություն:

During a consultation held today at the Government, Prime Minister Karen Karapetyan was briefed on Sevan Startup Summit development prospects and opportunities.
The Sevan Startup Summit 2017 was said to have hosted about 4000 participants and guests from 23 countries of the world. The total sum of transactions at the close of the Summit exceeded the mark of USD 200,000, while the prize fund overran the planned 40 thousand to stand at USD 50,000, the Government’s press office reported.
During the Summit, the startup teams have the opportunity to get in touch with each other, as well as with entrepreneurs, professionals, reporters, highly qualified software developers and investors from both Armenia and abroad.
The Summit is planning to expand its geographical coverage in 2018 and hold a number of events in various countries around the world, called “Seaside Stargate Summit.” Welcoming the event, Prime Minister Karapetyan stressed that the Government is prepared to provide the organizers with the necessary support.