Կարեն Կարապետյանին են ներկայացվել «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ի զարգացման հեռանկարները
Կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում վարչապետ  Կարեն Կարապետյանին են ներկայացվել «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ի զարգացման հեռանկարներն ու հնարավորությունները:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2017»-ը հյուրընկալել է շուրջ 4000 մասնակիցներ և հյուրեր աշխարհի 23 երկրներից: «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2017»-ի ընթացքում փակված գործարքների գումարը գերազանցել է 200 հազար դոլարը, իսկ մրցանակային ֆոնդը գերազանցել է նախատեսված 40 հազարը և հասել 50 հազար դոլարի։ Սամմիթի ընթացքում ստարտափներով հանդես եկող թիմերը հնարավորություն են ունենում օրեր շարունակ շփվել, ծանոթանալ ինչպես միմյանց, այնպես էլ Հայաստանից և արտերկրից հրավիրված տարբեր ձեռնարկատերերի, մասնագետների և բանախոսների, բարձրակարգ ծրագրավորողների և ներդրողների հետ:
2018թ.-ին Սամմիթը նախատեսում է ընդլայնել իր աշխարհագրությունը և մի շարք միջոցառումներ անցկացնել աշխարհի տարբեր երկրներում՝ «Սիսայդ Ստարտափ Սամմիթ» անվանմամբ։
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ողջունել է միջոցառման անցկացումը և ընդգծել, որ կառավարությունը պատրաստ է տարբեր հարցերում կազմակերպիչներին ցուցաբերել անհրաժեշտ օժանդակություն:

Sevan Startup Summit планирует в 2018 году расширить географию, премьер Армении пообещал содействие правительства
В ходе состоявшегося сегодня в правительстве Армении совещания премьер-министру РА Карену Карапетяну представлены перспективы и возможности развития Sevan Startup Summit. Подробности представляет пресс-служба армянского правительства.
Sevan Startup Summit-2017 собрал порядка 4000 тысяч участников и гостей из 23 стран мира. Сумма сделок превысила 200 тыс. долларов, а призовой фонд превысил запланированные 40 тыс. долларов, достигнув 50 тыс.
В ходе форума представляющие стартапы команды получают возможность в течение нескольких дней общаться, знакомиться друг с другом, а также с приглашенными из Армении и других стран предпринимателями, специалистами, программистами и инвесторами.
Sevan Startup Summit планирует в 2018 году расширить свою географию и провести ряд мероприятий в различных странах мира.
Премьер Карен Карапетян приветствовал проведение мероприятия и подчеркнул, что государство готово оказать организаторам необходимое содействие.