ՀՀԿ-ի ներսում 2018թ-ին իշխանության ղեկին մնալու պայքար է ընթանում. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրում է. «2018 թվականը դեռ չսկսված Կարեն Կարապետյանը եկող տարվա համար 14 կետից բաղկացած հանձնարարականներ է տվել մարզպետներին։
Նա պատվիրել է մինչև տարեվերջ մշակել ու տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարություն ներկայացնել յուրաքանչուր մարզի տարեկան գործունեության ծրագիրը, որում առնվազն պետք է ներառվեն իր կողմից առաջադրված 14 ուղղությունները կամ ցուցանիշները։
Գուցե Կ. Կարապետյանն այս նախաձեռնությամբ դեմ է դուրս գալիս իր իսկ կուսակցությանը՝ մարզպետների մոտ փոխելով առաջնահերթությունները։ Ամեն դեպքում ակնհայտ է, որ ՀՀԿ-ի ներսում 2018թ-ին իշխանության ղեկին մնալու պայքար է ընթանում նաև հանձնարարականների մակարդակով»։

«Жаманак»: В РПА идет борьба, чтобы в 2018 году остаться у руля власти
Газета «Жаманак» пишет, что хотя и 2018 год пока не начался, однако Карен Карапетян уже дал губернаторам на будущий год поручения, состоящие из 14 пунктов.
Он поручил до конца года разработать и представить в министерство территориального развития и управления годовую программу деятельности в областях, в которую как минимум должны быть включены предложенные им 14 направлений или показатели.
«Возможно, Карен Карапетян этой инициативой идет против своей же партии, меняя приоритеты губернаторов. Во всех случаях, очевидно, что внутри Республиканской партии Армении, чтобы остаться у руля власти, идет борьба также на уровне поручений», - пишет издание.