Պետական պարտքը ավելացել է. «Ժողովուրդ»
Հայաստանի պետական պարտքը միայն այս տարվա նոյեմբեր ամսին ավելացել է 108 միլիոն դոլարով և կազմում է 6 միլիարդ 404 միլիոն 700 հազար դոլար:
«Ժողովուրդ» օրաթերթն այս մասին տեղեկացել է ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից: Հայաստանի պետական պարտքից 5 միլիարդ 115 միլիոն դոլարը արտաքին պարտք է: Նշված գումարից 62 միլիոն 700 հազարը ավելացել է նոյեմբերին: Հայաստանի ներքին պարտքը կազմում է 1 միլիարդ 289 միլիոն դոլար: Այս գումարից 45 միլիոն 400 հազարը գոյացել է նոյեմբերի ընթացքում տեղաբաշխված պետական պարտատոմսերի իրացման հաշվին:

«Жоховурд»: Внешний долг Армении увеличился
Государственный долг Армении только в ноябре этого года увеличился на 108 млн. драмов и составляет 6 млрд. 404 млн. 700 тысяч долларов, пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на данные министерства финансов Армении.
Издание отмечает, что в общем государственном долге Армении внешний долг составляет 5 млрд. 115 млн. долларов. Из указанной суммы 62 млн. 700 тысяч долларов увеличились только в ноябре. Внутренний долг Армении составляет 1 млрд. 289 млн. долларов. Из этой суммы 45 млн. 400 тысяч образовались в течение ноября за счет размещения государственных облигаций.