Կոնվերս Բանկը վերանայել է ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման ակցիայի պայմանները
Կոնվերս Բանկը վերանայել է ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման ակցիայի պայմանները՝ զուգահեռաբար հանդես գալով ևս մեկ առաջարկով: Դրա շրջանակներում Բանկն իր հաճախորդներին է առաջարկում ոսկու գրավադրմամբ դրամային վարկեր՝ մինչև երեք ամիս ներառյալ ժամկետով՝ 9 տոկոս, իսկ 3-6 ամիս ներառյալ ժամկետով՝ 10 տոկոս տարեկան դրույքաչափով:
«Հաշվի առնելով ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման նկատմամբ պահանջարկը և այդ վարկատեսակի հասանելիությունը մեծ թվով մարդկանց, Կոնվերս Բանկը երկարաձգել է համապատասխան ակցիայի ժամկետը, ինչպես նաև վերանայել վարկավորման պայմանները՝ նվազեցնելով տոկոսադրույքը»,-նշում են Կոնվերս Բանկից:
Ակցիայի շրջանակներում Կոնվերս Բանկն իր հաճախորդներին է առաջարկում ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման համար ամենամրցունակ պայմաններից մեկը:
Մասնավորապես, Բանկն իր հաճախորդներին է առաջարկում ոսկու գնահատված արժեքի մինչեւ 120%-ի չափով վարկեր: Վարկավորման առավելագույն գումարը 7 մլն դրամ կամ դրան համարժեք արտարժույթ է, ժամկետը՝ մինչև 3 տարի: Ակցիայի շրջանակներում սպասարկման ամենամսյա հավելյալ վճարներ չեն նախատեսվում:

Converse Bank has revised the terms of the promotion for gold-backed loans, making another offer along with it. Within the framework of the promotion, the Bank offers its customers AMD loans secured with gold as collateral, either with maturity of up to three months, inclusive, at the annual interest rate of 9%, or with maturity of 3-6 months, inclusive, at the annual interest rate of 10%.
“Considering the demand for gold-backed loans and affordability of this loan type for a large number of people, Converse Bank has prolonged the period of the respective promotion and has revised the terms of lending, reducing the interest rate,” a source at the bank said.
The source added that within the framework of the campaign Converse Bank offers its customers gold-backed loans on terms, which are among the most competitive ones at the market.
Namely, the Bank offers its customers loans for an amount of up to 120% of the appraised value of gold. The maximum loan amount is AMD 7 million or its equivalent in foreign currency, with maturity of up to 3 years. Within the framework of the campaign, no additional monthly service fees are charged.