«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով` ՊԵԿ նախագահ Վարդան Հարությունյան-գործարարներ հանդիպումը տեղի կունենա շաբաթ օրը` Ծաղկաձորում:
Ըստ թերթի, հանդիպման ֆորմատը վարչապետական հանդիպմանը նման է լինելու՝ ոչ թե խաշի, այլ թեյի շուրջ, ուր գլխավոր հարցադրումները կվերաբերեն հարկման շեմին, շահութահարկին, ինչպես նաև` կիրառվող վարչարարության մեթոդներին։
«ՊԵԿ-ն ամեն վայրկյան կարող է մտնել և ստուգումներ անցկացնել, առաջարկելու ենք կանոնակարգել ստուգումները մեկ պատուհան սկզբունքով. այն է` մենք համացանցով ներկայացնենք հաշվետվությունները, եթե իրենք կտեսնեն անհամապատասխանություններ, այդ ժամանակ թող գան` ստուգեն»,- ասել է թերթի զրուցակիցը:

«Грапарак»: Председатель КГД встретится с бизнесменами
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель Комитета государственных доходов (КГД) Армении Вардан Арутюнян в субботу проведет в Цахкадзоре встречу с бизнесменами.
По сведениям издания, формат встречи будет такой же как и во время встречи с премьер-министром – не за столом хаша, а за чаепитием, во время которого основные вопросы будут связаны с налоговым порогом, налогом на прибыль, а также методами применяемого администрирования.
«КГД в любую минуту может решить провести проверки на том или ином предприятии, мы предложим систематизировать проверки по принципу одного окна. То есть, мы будем представлять отчетность онлайн, если они увидят несоответствия, тогда пусть приходят, проверяют», - сказал собеседник газеты.