Հերմինե Նաղդալյանի անվան շուրջ նոր աղմկահարույց պատմություն է հասունանում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ը գրել է, որ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորներից ԱԺ նախկին փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը շարունակում է արտոնյալ կարգավիճակում մնալ:
«Շուրջ 2 մլն դրամ հեռախոսավճարի սկանդալը չավարտված` նրա անվան շուրջ նոր աղմկահարույց պատմություն է հասունանում: Պարզվում է` Հերմինե Նաղդալյանին սպասարկած 003օօ01 պետհամարանիշի «Տոյոտա քեմրի» մակնիշի մեքենան տարիներ շարունակ խախտել է երթևեկության կանոնները, բայց այդպես էլ չի վճարել տուգանքները: «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրների փոխանցմամբ` վերջին երեք տարիներին Նաղդալյանի մեքենայի տուգանքներն իրենց տույժերով հանդերձ հասել են մի քանի միլիոն դրամի: Բայց ոչ վարորդը, ոչ էլ Նաղդալյանը չեն վճարել գումարները: Նրա վարորդը` Գրիգորն արդարացել է, թե երթևեկության կանոնները խախտել է ստիպված, հանուն շեֆի` նրան րոպե առաջ ուզած վայրը հասցնելու համար, հետևաբար կամ ԱԺ-ն, կամ Նաղդալյանն ինքը պետք է վճարի: Նաղդալյանն էլ պարզապես հրաժարվել է մուծել գումարները` օգտագործելով իր պաշտոնեական դիրքը: Հիմա չի բացառվում, որ Նաղդալյանը նաև այս գումարները թողնի պետբյուջեի վրա, առավել ևս «երբ մեքենան ԱԺ հաշվեկշռում է»,-նշել է  թերթը:
Թերթի փոխանցմամբ՝ ԱԺ հանրային կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը հավաստիացրել է, որ  մեքենաներով կատարված իրավախախտումների տուգանքները վճարում են իրավախախտում կատարողները:

«Жоховурд»: Вокруг Эрмине Нагдалян назревает новый скандал
Газета «Жоховурд» пишет, что из депутатов фракции Республиканской партии Армении бывший вице-спикер парламента Эрмине Нагдалян продолжает оставаться в привилегированном положении.
Еще не успел утихнуть скандал в связи с невыплаченной за телефонные разговоры суммой около 2 млн. драмов, а вокруг ее имени уже назревает новый скандал. Выясняется, что обслуживающая Эрмине Нагдалян служебная машина марки «Toyota Camry» с гос. номерами 003օօ01в течение лет постоянно нарушала правила дорожного движения, однако штрафы не платит.
Как передают источники издания, за последние три года штрафы с пени достигли нескольких миллионов драмов. Однако ни водитель, ни сама Нагдалян эти штрафы не платят. «Ее водитель Григор оправдывается, что нарушал правила движения вынужденно, ради шефа, чтобы быстрее довезти ее до нужного места, следовательно, эту сумму должна заплатить либо сама Нагдалян, либо парламент. А Нагдалян просто отказалась платить сумму штрафа, пользуясь своим служебным положением. Сейчас не исключается, что Нагдалян оставит на госбюджет также выплату этой суммы, тем более, что машина учтена на балансе парламента», - пишет газета. Как отмечает издание, начальник пресс-службы парламента Армении Арсен Бабаян заверил, что штрафы за нарушения платят те, кто допустил эти нарушения.