ՊԵԿ-ում դարձյալ կադրային փոփոխություններն են կատարվել. «Հրապարակ»
ՊԵԿ-ում հերթական կադրային փոփոխություններն են կատարվել՝ Կենտրոնի, Շենգավիթի, Էրեբունու տեսչությունների պետերն են փոխվել։
«Հրապարակ»-ի տեղեկացմամբ՝ Փոքր հարկ վճարողների տեսչության-վարչության պետ Ռաֆիկ Մաշադյանը համայնքներ է գործուղել էլիտար ուժեր՝ իր տեղակալ Վահագն Սահակյանին ուղարկել է Կենտրոնի հարկային, Կենտրոնի պետը տեղափոխվել է Էրեբունի։
«Իսկ Շենգավիթում նշանակվել է խոշոր հարկատուների վարչության-տեսչության պետի տեղակալ Վախթանգ Սիսակյանը։ Հավանաբար, սա պայմանավորված է նոյեմբերի բյուջետային մուտքերի պլանային առաջադրանքը չկատարելու փաստով։ Տարեվերջը լավ ցուցանիշներով փակելու առաջադրանք է դրված»,-գրել է թերթը։

В Комитете государственных доходов (КГД) Армении проведены очередные кадровые перестановки – заменены начальники налоговых инспекций Кентрон и Шенгавит, пишет газета «Грапарак».
По сведениям издания, начальник инспекции-управления малых налогоплательщиков Рафик Машадян командировал в общины элитные кадры: своего заместителя Ваагна Саакяна направил в налоговую инспекцию Кентрон, а начальника налоговой инспекции Кентрон перевел в Эребуни.
«В налоговую инспекцию Шенгавита назначен заместитель начальника инспекции-управления крупных налогоплательщиков Вахтанг Сисакян. Скорее всего, это обусловлено обстоятельством невыполнения планового задания бюджетных поступлений в ноябре. В КГД дано указание закрыть год с хорошими показателями», - пишет газета.