Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպում է ունեցել աշխատանքային այցով Արցախ ժամանած ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի և նրա գլխավորած` ՀՀ կառավարության պատվիրակության անդամների հետ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ քննարկվել է հայկական երկու պետությունների տնտեսական համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ Մայր Հայաստանի հետ տնտեսական փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ այն համարելով Արցախի Հանրապետության զարգացման ու զորացման կարեւորագույն հիմքերից մեկը եւ հավելելով, որ այսուհետ էլ կարվի հնարավորը տնտեսական համագործակցության զարգացման ու ընդլայնման ուղղությամբ:

Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Friday held a meeting with Armenian Prime Minister Karen Karapetyan and the governmental delegation headed by him that had arrived in Artsakh on a working visit.
A broad spectrum of issues relating to the economic cooperation between the two Armenian states was on the discussion agenda, the press department of the Artsakh President’s Office reported.
President Sahakyan underlined that high-level economic cooperation with Mother Armenia was one of the most important pillars of the Artsakh Republic development and progress, adding that no effort would be spared for further deepening and enhancing bilateral ties on a consistent basis.