Մոսկվայում այսօր տեղի է ունեցել ԱՊՀ երկրների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստը:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի հաղորդմամբ, նիստին մասնակցել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության պատվիրակությունը՝ ԱԱԾ տնօրենի գլխավորությամբ:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են միջազգային ահաբեկչության և ծայրահեղականության, թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի միջազգային անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի, ինչպես նաև նախաքննության ոլորտում համագործակցության, տեղեկատվության փոխանակման և այլ հարցեր:

A regular meeting of the Council of Heads of Security Agencies and Special Services of the Commonwealth of Independent States (CIS) Member States was held today in Moscow.
The delegation of the National Security Service (NSS) adjunct to the Armenian government led by its Director Georgi Kutoyan also attended the CIS session, the press service of the NSS reported.
The meeting focused on measures to counter international terrorism, extremism, international trafficking of drugs and psychotropic substances, as well as the cooperation in preliminary investigation sphere, information exchange and other issues.